Čenek
30.12.15,20:04
Mam na vlastnom pozemku na asfaltovej ploche, neoficialne 6 prenosnych garazi v rade bez supisneho cisla, nie je to nehnutelnost.
Chcem pod nimi spravit betonovy poter, spravit salovanie a nasledne zaliat betonom do jedneho celku, spravit strechu atd. Chcem z toho spravit stavbu so supisnym cislom, pripojit na elektriku,platit dane.
Viete mi poradit ako postupovat.
avalik
30.12.15,19:15
Na vydanie supisneho cisla potrebujes podat ziadost na obec + kolaudacne rozhodnutie + list vlastnictva
misoft
30.12.15,19:19
Zabudol sa na jeden fakt - doteraz tam mal "neoficiálne" 6 VOĽNE položených búd (garáži). Teraz z toho chce urobiť pevnú murovanú garáž - resp. prístrešok (strecha) - teda potrebuje ešte stavebné povolenie. Potrebuje i projektovú dokumentáciu - bez toho kolaudácia (potom) nebude.....
Čenek
30.12.15,19:26
Su to prenosne zelezobetonove garaze, vsetky v rade vedla seba. Urobit projekt sa nebranim, len sa chcem vyhnut uzemnemu a stavebnemu konaniu, plus vyjadrenia dotknutych organov. Komedia na cely rok.
avalik
30.12.15,19:30
misoft, nezabudlo ... ale hadam uz pouzije google aby zistil co potrebuje ku kolaudacnemu rozhodnutiu
Chobot
30.12.15,20:09
Stavebnému konaniu sa nevyhneš. V podstate tie garáže budú tvoriť iba stavebný materiál. Na výsledný produkt - stavbu, dom - potrebuješ ten projekt, potom stavebné a územné konanie, potom kolaudáciu, zápis do katastra a až potom to bude budova zapísaná v LV a v katastrálnej mape.

Ak je to 6 garáží, tak to bude mať určite nad 25m2 a to už nie je drobná stavba.
Miloš Mičega - CIMOM TN
01.01.16,17:04
Bude to klasická stavba so všetkým, čo k tomu treba. Projekt, žiadosť na stavebnom úrade o vydanie "stavbka" - postavenie stavby a následne kolaudácia.
Záverečná fáza zápisu stavby do evidencie katastra nehnuteľností (zjednodušené) je tu (tabuľka č. 8) :

http://www.micega.sk/co-/vyvoj-sucasnost-a-problemy-stavebneho-prava-na-slovensku/

Miloš Mičega - CIMOM TN
Ondrej Kozlovsky
04.01.16,19:41
Ja by som este doplnil to, ako chcete tieto garaze skolaudovat ako jednu celu budovu s jednym supisnim cislom, alebo ako 6 garazi? V tomto duchu dajte spravit aj geometricky plan, ktory budete potrebovat ku kolaudacii + adresne body na tieto garaze (garaz).