Janiela
02.01.16,11:27
V poslednej dobe úradníci často mailom alebo telefonicky žiadajú rôzne potvrdenia o príjmoch zamestnancov. Nemám ani oprávnenie podpisovať čokoľvek, čo sa týka firiem alebo spoločností (ani po tom netúžim). Nemá zamestnanec povinnosť dokladovať úradom svoje príjmy? Prestáva ma to baviť, najmä, ak potvrdenia o príjmoch vystavujem ešte začiatkom mesiaca a odovzdávam priamo zamestnávateľovi. Viem, že ma to "nezabije" odoslať mailom, ale duplicitne niečo robiť? Veď takto to nemajú ani potvrdené podpisom, ani pečiatkou. Ako to riešite?
mzdarka renca
02.01.16,12:37
Tiež to tak mám, s tým bohužiaľ nič nespravíš a neraz je to fakt obťažujúce, hlavne ak máš svoj iný program. Ono je to tak, že posledné roky nám legislatíva dosť kočíruje náš život.
Pošli potvrdenia klientovi a nech si to opečiatkuje, podpíše a odošle sám.
Janiela
02.01.16,13:02
Renča, tak to aj robím, s tým rozdielom, že doklady dávam zamestnávateľovi. Ten to pravdepodobne dá zamestnancovi, ktorý to pravdepodobne na úrady nedá. Načo aj, veď nech to rieši niekto zaňho. A ja si pripadám ako pajác pre úradníkov aj lenivých zamestnancov.
Iba ma zaujíma, kde je to v zákone, že musíme niečo robiť na "povel" úradníkov. Veď to nie je v mojom záujme ani záujme zamestnávateľa.
Renča, ďakujem ti za odpoveď. :)
veronikasad
02.01.16,13:07
aké konkrétne potvrdenia o príjme máš na mysli ? Lebo ak by napr.dohodár opakovane neodovzdal potvrdenie o príjme na UP (ktoré mu zamestnávatel preukazatelne odovzdal), "nechala" by som ho vyradiť z evidencie ...
cacka
02.01.16,13:26
Presne s týmto mám aj ja problém. Týka sa to len potvrdení na ÚP. Všetko vždy pošlem zamestnávateľovi mailom a ešte aj dopíšem, že to treba tým dohodárom odovzdať. Nevytlačia, neodovzdajú...
A potom mi príde mail: pošlite obratom potvrdenie a následne aj originál poštou...blabla
Ten mail ešte pošlem, ale na poštu behať nemienim. A keď potom volajú, tak im poviem, že nech toho človeka vyradia z evidencie a budú mať po probléme.
Nebudem sa predsa okrádať o čas a ešte aj o poštovné...
KEJKA
02.01.16,13:41
súhlasím.
Janiela
02.01.16,14:57
cacka, ďakujem
Janiela
02.01.16,15:00
veronikasad, presne toto som mala na mysli, dokonca sa mi stalo, že ma otravovali s tým, že okamžite doniesť!! Poviem len toľko, že som im to dala riadne - ale slušne "vyžrať".
Janiela
02.01.16,15:03
Chcela som poznať názory účtovníkov a chcela som vedieť, či ma vôbec niekto môže takým spôsobom "nútiť spolupracovať" s úradom práce.