Laurinkai
02.01.16,11:49
V roku 2012 nadobudlo pravoplatnost rozhodnutie okresneho sudu o vysporiadani dedicstva a dporcovi ulozil povinnost do troch dni od pravoplatnosti uhradit navrhovatelom sudne trovy. Odporca sa proti rozsudku odvolal, prebehlo konanie na krajskom sude,ktory potvrdil rozsudok okresneho sudu, odporca podal dovolanie na najvyssi sud SR a pisomne nam poslal, ze do rozhodnutia NS SR neuhradi trovy. V roku 2015 Najvyssi sud SR mu dovolanie odmietol. Odporca nam do dnesneho dna sudne trovy neuhradil. Moja otazka. Doslo uz k ich premlcaniu? Ja si myslim ze nie, lebo vo veci sa stale konalo. Ale podotykam, ze ani jeden zo sudov v priebehu konania rozsudok okresneho sudu nezrusil. Vdaka za radu.
Mária27
02.01.16,13:55
Rozhodnutie krajského súdu nadobudlo právoplatnosť, hoci podal dovolanie, a to aj keby žiadal odklad výkonu rozhodnutia.
Podľa § 110 občianskeho zákonníka : Ak bolo právo priznané právoplatným rozhodnutím súdu alebo iného orgánu, premlčuje sa za desať rokov odo dňa, keď sa malo podľa rozhodnutia plniť.
Laurinkai
02.01.16,14:15
Dakujem Mária27. Tak je ako pises. Potom mi doslo, ze sa mozem pozriet do ObZ a tam som to v §110 nasla.
Mária27
02.01.16,15:43
nezabudni žiadať úroky z omeškania
Laurinkai
03.01.16,09:33
Ano. Uz to mam napisane v navrhu na exekuciu. Si zlata Maria27, ze takto super radis.