Saver1
02.01.16,12:25
Dobrý deň, chcem sa spýtať či je možné postaviť bungalov približne ako ten na foto do 75tis na kľúč. Berme, že som skromný a nepotrpím si na drahé materiály. Mám možnosť spraviť si veľa vecí svojpomocne (bez dokladovania). Pozemok má všetky inžinierske siete (voda, el, plyn aj kanalizácia) priamo na pozemku. Poprípade čo si viem dať za 75tis postaviť? Vopred ďakujem za názory. Tomáš
Chobot
02.01.16,11:32
Foto si nepripojil, takže ti nepovieme, či to do 75 tisíc na kľúč postavíš .

Za 75 tisíc sa dá niečo postaviť, menší dom, bez pivnice, 2 izby. Aby si mal akú takú predstavu, čo sa dá postaviť do tej sumy, pozri sem:

http://www.eurolineslovakia.sk/sk/projekty/rodinne-domy/kompletna-ponuka.html

Pripojil si obrázok, ktorý veľa nenapovie. Ale máš vysoké nároky. Známi stavajú niečo podobné (myslím veľkosťou) skutočne svojpomocne - sám a pomáha mu celá rodina, no niektoré práce mu museli urobiť firmy (napr. krov a položenie krytiny, základy, kúrenie,...). Teraz sú niekde cez 90 tisíc a to ešte nemajú dorobenú garáž, vonkajšiu omietku, okolo domu majú len zeminu (žiadne chodníky, plot, spevnené plochy), nemajú ešte kúpeľňu (len malé WC so sprchou).

Takže podľa môjho názoru, to čo je na obrázku, za 75 000 nepostavíš.
buchač
02.01.16,11:41
Veľa infa si nedal veru.
Ten obrázok vypovedá len o rozmeroch a nič viac.

Skús si zadať patričné údaje do patričných kolóniek a niečo sa dozvieš.
http://www.zhitov.ru/sk/

Veľa vecí si vieš spraviť svojpomocne - vravíš o bezdokladovaní.
Veľa materiálu sa tiež dá zohnať bez dokladov, čiže lacnejšie.
Lenže doprava je neskutočne drahá. Odbornejšie práce tiež.


Berme, že si skromný...ale na kľúč je to podľa mňa neuskutočniteľné...lebo ak na kľúč, tak to znamená, že nejaká firma to bude stavať.
...a že by si nejaká firma nechala ujsť zisk ? Nepredstaviteľné niečo v tejto krajine.
lapejko
03.01.16,09:15
V tejto krajine sa nesmie bez rabatu nič predať.
marleau
03.01.16,09:18
Dá sa a dá sa toho urobiť veľa.
ivka70
03.01.16,12:20
Skutocne? Ktory zakon to hovori, ze musi dat vzdy rabat- teda zlavu? :)
bodliak
03.01.16,13:00
Ja to vidím na 108k.
pavol54
03.01.16,13:02
dá sa, len si treba prejsť výkaz výmer so stavebnými partami a dodávateľmi stavebných materiálov sú ceny cenníkové a sú ceny dohodové, v niečom aj na polovicu
bjuty smis
04.01.16,13:46
píšeš na klúč a potom, že si spraviš vela vecí svojpomocne :))

na klúč to nepostavíš ani náhodou...
Róbert Bella
05.01.16,12:36
existujú rozpočtové ukazovatele stavieb a cena za RD sa pohybuje od 600 € - 1200 € za m2 zastavanej plochy ... obrázok má cca 170 m2 x 800 = 136 000 €
to s tým bez dokladovania ehm ... radšej si to vždy over aj inde u iného dodávateľa
príklad - jasné dáme vám to bez dokladu ( s 50% maržou ) vy si odpočítate 20% DPH ( aj dodávateľ keďže bez dokladu ) wuala dodávateľ zarobil 50% + nemá starosť s reklamáciou ...
marleau
05.01.16,13:20
To kde si dávajú 50% maržu? Aha, vlastne aj dnes som videl - nedodržujú technológiu okrem iného.
Saver1
02.02.16,18:24
Mam prekresleny podobny podorys ale bez garaze 128m zastavanej plochy, jednoduchy obdlznik 13,x na 9,x. myslim, ze to uz je zrealizovatelne.