Didy002
02.01.16,18:23
Dobrý deň,
ideme kupovať auto (ojazdené), no nevieme sa rozhodnúť, ktorú značku si vybrať. Chceme hlavne, aby bolo auto bezpečné ( žiadna malá zápalková krabička :-) ), spoľahlivé, malo nízku spotrebu, prípadne aby nemalo zbytočne drahé náhradné diely. Malo by to byť klasické rodinné auto, nie staršie ako 5 rokov. Ideálne diesel keďže budeme jazdiť hlavne dlhšie vzdialenosti. Rozmýšľam nad octáviou alebo rapidkou, no chcela by som naozaj také, ktoré je najmenej náročné na spotrebu. Viete mi dať nejaký dobrý tip?
Ďakujem pekne
buchač
02.01.16,17:29
Podľa daných kritérií je takéto auto v pláne vyrábať niekedy v roku 2050.
Na zmluve a výhodných podmienkach pracuje sa už pracuje, aby výrobný závod bol na Slovensku.

Pán preceda už svoj súkromný kontakt poskytol. ;)
bjuty smis
05.01.16,13:23
hlavne daj vedieť cenový limit...
misomiso
05.01.16,13:36
Presne ako pise Buchac, mozno v 2050, aj ked ktovie ci vobec, pretoze co sa tyka spolahlivosti tam je negativny trend uz asi 20 rokov a co sa tyka spotreby tam sa pozitivny trend deklaruje iba na papieri.

A co sa tyka bezpecnosti, auto je bezpecne tak, ako je zodpovedny jeho vodic a ti dalsi v autach okolo neho. Ale vseobecne plati, ze cim vacsie a tazsie, tym lepsie. Pred par hodinami som prisiel o firemne Volvo, vinou chlapika, ktory sa ponahlal, hoci zacinalo snezit. Vzdy je to o tom, ze nesmies byt v nespravny cas na nespravnom mieste.
lujza.j
05.01.16,14:12
ten čo ti zrušil auto asi mal zimné gumy.....to bola raz reakcia ked som sa vyjadrila,že v BA by nemuselo snežiť....a jeden "pán" takto zaperlil...."prečo ved mám zimné gumy":eek:..očkovaných proti smrti čo majú toto v hlave sú plné cesty:(
jslancik
05.01.16,15:20
a hodinky s vodotryskom nechceš? tvoje požiadavky sú nezlučiteľné. A určite chceš aj lacné...

spotreba závisí hlavne od štýlu a trasách jazdy. octávia môže mať spotrebu 6 aj 10 litrov.

Prepáč, "klasické rodinné auto"??? A octavia či rapid? čo je na nich "klasicky rodinné"? :D

áno, škodovky majú relatívne lacné náhradné diely. ale vieš, ktoré autá vedú rebríčky kradnutých áut?

K Rapid-u sa radšej nebudem vyjadrovať.

A čo znamená "hlavne dlhšie vzdialenosti"? U niekoho to znamená, že väčšinu km najazdí na dlhých trasách. Konkrétne denne 2x2-6 km (do práce a naspäť) a 2x mesačne 2x200 km. Vieš, čo si o tom myslí dieslový motor? A vieš, ako ďaleko má také auto od papierovej spotreby?
creativko
05.01.16,21:24
Fiat Puno 1,2 benzin.
Rodina sa don vprace, spotreba je mala, diely lacne, auto je spolahlive. Bezpecnost je v prvom rade na vodicovi. Ale ked myslis inu bezpecnost tak je aj bezpecne, pes sa don neprehryzie.
misoft
05.01.16,22:55
Ja by som mu odporúčal asi toto:
http://storage.kocarkynec.com/images/large/2df6ada3e4cdfb5dbf9e0c40c8a24245.jpg
Spotreba žiadna, je to klasické rodinné auto, spoľahlivé, nepotrebuje žiadne náhradné diely a zvládne i väčšiu vzdialenosť - z jednej izby do druhej......:D:D:D
jslancik
06.01.16,05:42
Srandista... Punto a rodinne auto. Ha ha. Vyslovne napisala, ze nechce skatulku. Mal som Punto. Pre dvoch tak akurat. Ale moc vianocnych darcekov sa tam nezmestilo :)
Punto a bezpecnost. Ha ha. Mini skatulka, ktoru odfukne silnejsi vietor. Pasivna bezpecnost prakticky ziadna, aktivna detto. Feliciu si jej nechcel odporucit? Bezpecnost nie je iba na vodicovi. Iba ak v tom, ze auto zakonzervuje a zamkne do garaze. Vtedy zabezpeci 100% bezpecnost pre posadku...
Punto a spotreba. Vies, aku bude mat spotrebu plne obsadene punto? 9-11 litrov. A ak nahodou vyjdu na dialnicu, tak...
Punto a nahradne diely. Mini auticka nie su stavane na to, aby boli plne obsadene. A v spojeni so slovenskymi cestami...
Ale inak je to fajn auto, take mestske presuvatko. Odporucat ho niekomu ako rodinne auto na dlhe trasy... Nepi tolko :)
vlado 33
06.01.16,10:08
Ja myslím, že splní tvoje očakávania.
misoft
06.01.16,10:10
Dobrá "mašina".....:D:D:D Nárazníky podľa normy EÚ.....;)
creativko
06.01.16,14:00
nepochopena ironia a sarkazmus
jslancik
06.01.16,14:14
Ahaaa. Ha ha. Ty si ale de*il.
kopretinka
06.01.16,15:25
šišmárija.......:D :D to fakt hentá fotka je medzi tými ostatnými? :eek: :D
lujza.j
06.01.16,15:40
ja budem mať nočné mory z jej bradaviek :eek::D
creativko
08.01.16,16:14
Veď OK, tak som de*il. Ty potom budeš génius. Šťastný?
jslancik
08.01.16,16:36
nepochopil iróniu :D :D :D
misoft
08.01.16,20:51
Jááááj - babenky - šak tá "mašina" - toť bonusový doplnok toho Citróna.....
vlado 33
08.01.16,21:20
Zaujímavé je, že ten inzerát tam je bez tej babenky, s dátumom 4.1. Ja som to stiahol z iného fóra. Podľa recenzií, tam ten inzerát naozaj bol aj s tou slečinkou.