yield28
02.01.16,22:37
Zdravica...Predal som/predaj z dvora/ orechy,človeku do nemecka-peniaze poslal na účet (134eur),objednal som kuriéra /bez bloku/ kupujúci bol oboznámený na den doručenia aj pribliznu hodinu..Kurier dorazil -kupujuci neotváral ani dvere do bytovky ani telefony nezdvýhal....čo teraz?čo s tovarom?
kopretinka
02.01.16,21:57
ešte stále nezdvíha telefóny?
jelalim
02.01.16,21:58
kurier sa spravidla snazi skontaktovat s adresatom a doruci mu to do roboty ak sa tak dohodnu aj o dva tri dni.

Ak to nevide, vratia to spat tebe, a ty to posles znova, ak kupujuci znova zaplati kuriera vopred :)
kopretinka
02.01.16,22:03
ťažko sa s niekým skontaktuje,keď dotyčný nedvíhal telefón a pochybujem,že kurier pôjde o 2-3 dni znova do Nemecka-kto to zaplatí?
yield28
03.01.16,04:51
to nie je klasický kuriér ,povedzme auto stop a ten človek tvrdil,ze je ošetrovateľ a adresu zadal asi jeho pacientky a asi ona poslala aj peniaze.Za cestu sk-de 20eur + taxi na sk 4 na preberné miesto.....stiahnutie ma bude stat opäť dake euro + taxi...mne to v podstate jedno,mám peniaze a aj tovar,ale kupujúci,nemá nič a to by ma štvalo a určite má dáke práva aj on...
yield28
03.01.16,05:17
on zaplatil aj tovar a ja nemaá doklad o svojich výdavkoch (kuriér,taxi)
arizona
03.01.16,07:09
Mohlo sa stat nieco nepredvidatelne,napr.ze je v nemocnici a pod. Posli mi sms,alebo mail /rovnako,ako ste komunikovali predtym/ a oznam mu, ze sa ti tovar vratil neprevzaty a spytaj sa ho na dalsi postup,ako to chce riesit. Kurier,ak bral peniaze za odovzdanie mohol nechat aspon nejaky listok na adrese,aby si aj ty mal nejaky dokaz o tom, ze na tej adrese naozaj bol...
yield28
03.01.16,07:45
neni,dnes som mu už 2x volal a potom mi 8.37 podakoval na 1 mail,kde som ho upozornil,že mu miesto 1kg orechov-ako bonus posielam,len 0,5kg,koli vyššim nákladom na dopravu,kedze som to takto posielal prvy krat a chcel som byt ferový a nenahadzovať vyššiu sumu...na mail z večera,prečo neprebral zasielku-neodpovedal!! čo teraz z balikom a peniazmi?ta FA chodi denne do mnichova,ale dohoda bola 1 cesta..dal som mu čislo nech si to dnes vyrieši sám a zajtra chcem balik stiahnut,čo ma bude opáť stáť peniaze..komunikácia s nim ohladne tejto zasielky trva od 15.12...
kopretinka
03.01.16,08:59
z tej sumy,čo ti zaplatil,si odrátaj všetky výdavky a zvyšok mu vráť na účet.
yield28
03.01.16,09:09
Vdaka za rady -využijem ich,počkám na výpis z účtu...oboznámim kupcu-snád mi banka nezablokuje učet z dôvodu že som mu nevrátil všetko a obvynia ma z nedovoleného obohatenia sa..