Arial Narrow
03.01.16,08:58
Dobrý deň, chcem sa opytat: Ako to je s rozhodovanim o zdravotnom stave v pripade, ze sa mi nieco stane?

nie som vydata (ani nechcem velmi byt), ale s priatelom cakame babatko a chcela by som, aby mal na taketo info pravo. uz som si zistila, ze na to, aby mohol rozhodovat o babatku, nam treba vyhlasenie o otcovstve (hoci neviem zistit, ako to je v pripade, ze treba rozhodnut/ziskat info o nenarodenom dietati, ak sa mne nieco stane, ale tak snad im to otcovstvo bude stacit aj v takom pripade), ale neviem zistit, co treba, aby mohol rozhodovat o mne a aby mu podali info o mojom zdrav. stave, v pripade, ze ja nie som schopna rozhodovat/komunikovat (chapete, ze som v kome alebo ja neviem co).

inak ziadnu katastrofu neplanujeme :), len by som chcela vediet, ci sa to da nejako osetrit. vopred vdaka za akukolvek radu.


P.S. info o vyhlaseni o otcovstve zistene mam, o tom fakt pisat nemusite :)
profesional
03.01.16,08:37
Aby sa mohol informovať o tvojom zdravotnom stave, potrebuje od tebs plnomocenstvo s úradne osvedčeným podpisom.

Vyhlásenie o otcovstve dieťaťa sa robí na príslušnom matričnom úrade po narodení dieťaťa podľa miesta, kde sa dieťa narodilo.
clen
04.01.16,08:38
§ 25 zákona o zdravotnej starostlivosti