Forreet
03.01.16,09:09
Chcem sa opytat kolko vam uctuju za 1kwh ked ste u niekoho v podnajme a potom ci musim mat vlastny merak na dielnu alebo ho ma zaobstarat ten co mi fakturuje spotrebu elektrickej energie.Ide o to ze som zistil ze na jeden merak co je od elektrarni su napojene 3 odberne miesta v 2 je merak ktory si najomnici daly sami a v jednej neni ktoru mam ja a doteraz to bolo tak ze z toho hlavneho sa odpocitala spotreba tych 2 miest a vysla spotreba moja...tak mi bolo povedane ze to tak je ale som zistil ze tam je viacej veci napojenych este male garaze potom jedna dalsia hala a tiez nemaju meraky...a uz sa mi dlsie zdalo ze mam velku spotrebu elektrickej energie lebo za 5mes mi dosla faktura za cca 380e z cenou 0.25e za 1kwh ktoru som nezaplatil lebo je to tak vsetko poprepajane divne a predtym jasne tiez som mal vysie odbery ked to porovnam z inym miestom kde som mal prevadzku a kde mi uctovaly priamo elektrarne...tam som sa pohyboval od 60 do 130kwh/mesiac.Takze ide o to ci prenajimatel musi dokazat ze som tolko kwh spotreboval kolko fakturuje kedze nemam merak a si myslim ze on by mal dat elektromer kedze nieco fakturuje spotrebu elektrickej energie ci sa mylim?
canbo
03.01.16,11:51
Fakturuje vám rozúčtovanú (rozpočítanú) spotrebu. Ak nesúhlasíte z rozučtovanou výškou , je potrebné zriadiť si podružné meranie , samozrejme na vlastné náklady.
ALE najprv zaplatiť DLH , ináč vás určite odpoja od elektriny . Ciachovaný elektromer stojí cca 100€ .

A porovnávať výšku spotreby podľa predchádzajúceho miesta,"priestoru" s terajším je nereálne . Stačí ,že sú použité iné a iný počet svietidiel, alebo sa používa ohrievač a sú iné tepelné straty a je hotovo.
Forreet
03.01.16,14:24
Ale ked mi nieco fakturuje tak by mal vediet na zaklade coho preco 380kwh a nie 230 napr...a v minulom priestore som mal to iste svetla moc neriesim ci su 4 alebo 6 tam to je zanedbatelne ked mi za mesiac vyfakturuje 480kwh a predtym som sa pohyboval od 60-170 dnes som pozeral faktury...proste ked fakturuje tak musi na zaklade nejakych hodnot ktore som ja spotreboval a ide skor o to ze mi bolo povedane ze som ja sam bez hodiny tak logicky ked sa odpoocitaju tie podruzne merace tak zvysok je moj...ale jak som na to dosieo neni to pravda v dalsich 2 objektou a aj 2 garazach niesu tiez hodiny a je to jedna vetva