Macooo
04.01.16,00:22
Dobry neskory vecer prosim vas o radu v praci som ochorelatesne pred vianocamy ...medzi sviatkamy som bola u lekara citila som sa rovnako zle bolest na hrudy pri kašlany sopel kašel horučka unava poslal ma na krčne ušne nosne dali my dalšie antibiotika citim sa este horšie je to už 15 dni mojej pn lekar ma pri poslednej nasteve poslal domou s tym ze ma 4 vypisal do prace to bolo 6 dni dopredu vedel ako sa budem citit..navyse ma pocuval cez 2 tricka a mikinu vraj mam dychanie ciste no mna to stale boli teraz uz aj pri dychany ...neskutočna bolest na hrudy ,unava(2l mlieka som niesla 500m asi 45min) kasel najnovšie mam aj nechut do jedla napina ma na zvracanie zvracam tak raz dva razy denne schudla som za necely tyzden 3kg ...v praci mame velku zimu pracujem v hypermarkete ako dokladačka tovaru vykladam dopotim sa v sklade zima okolo 0 bojim sa nastupit ale hlavne sa na to necitim nevladzem co mam robit prosim vas velmy pekne poradte mi ...
korela
03.01.16,23:35
Koľko máš rokov?
Bola si na rontgene?
Máš ešte horúčku?
Aké lieky ti predpísal?
Ak ti je veľmi zle aj teraz, zavolaj si pohotovosť domov, hneď. Obídeš týmto obvodného, budeš mať väčšiu istotu vo vyšetrení. Vyšetria ťa, možno urobia EKG, ak to vyhodnotia, zmerajú tlak...
Ak ťa budú chcieť vziať do nemocnice, tak choď s nimi.
Macooo
03.01.16,23:47
Mam25 r na rontgene nie horučka my uz klesla a predpisal mi amoksiklav a ambrobene a potom my pretpisal stodal stoptusin a antibiotika ktore uz den a pol nemam dosli my ale ich nazou neviem viem iba ze kazdych 12 hodin som ich brala a bolo tam napisane 500mg ...teraz sa citim tak pol na pol som strašne hladna ale bojim sa jest aby som sa zase nepozvraciala bolest pri dychany mam a kasel mam mierny
korela
03.01.16,23:55
Zajtra máš nastúpiť do práce? Ja by som si zavolala pohotovosť tak či tak. Nič tým neriskuješ. Budú mať na teba viac času ako obvodný. Ak máš nastúpiť do práce, únavu nezvládneš. Každú chorobu tohto typu treba vyležať.
Už ako sa rozhodneš, urob, daj vedieť, čo to bolo.
Skús zavolať 112.
jslancik
04.01.16,05:32
Podla tvojich slov o strasnom hlade je prave to tvoj problem. Nicis si zaludok a celkovo zazivanie. A potom sa to zacykluje. ako napr. pri zaludocnych vredoch - drazdi ich prazdny zaludok, ale prejavuju sa, ked sa clovek naje. Tak sa clovek boji najest, aby ho potom nebolelo brucho. Treba jest pravidelne, nenechat zaludok prazdny, aby sa nezacal "pozierat".
Ked si strasne hladna, tak sa mozu pridat rozne dalsie symptomy, ktore s tvojou chorobou vobec nesuvisia a mozu to cele skomplikovat. Ako napr. tvoja bolest na hrudi. Resp. "na hrudi".
BXLmiami
04.01.16,07:07
korela toto nie je bezprostredné ohrozenie života,tam nemá prečo ísť 112.Má isť mladý na urgent,to ano,ale rozhodne nie záchranka,inde bude chýbať.
Soňa K
04.01.16,09:32
Zavolaj si záchranku, odvezú Ťa do nemocnice, poriadne vyšetria a nebudeš sa musieť báť, že Ťa v robote "šlahne" o zem.
buchač
04.01.16,10:21
Macooo (Dnes 01:47) predpisal mi amoksiklav a ambrobene a potom my pretpisal stodal stoptusin a antibiotika ...teraz sa citim tak pol na pol som strašne hladna ale bojim sa jest aby som sa zase nepozvraciala bolest pri dychany mam a kasel mam mierny
==========================
Tie lieky ? Ani sa nečudujem...tie rozbijú žalúdok teda dosť.
No pri nich je potrebné aj niečo zjesť...

Ale ak je z nich festovne zle, je potrebné infomovať lekára.
---------------------------------------

Tá pasáž o stetoskope cez dve tričká a mikinu sa veru teda nezdá...proste tomu neverím.
terezamaria
04.01.16,10:23
Je možné, že Ti nesadli antibiotiká, pokiaľ si s nimi neužívala probiotiká, aby sa zľahčil dopad na žalúdok. Určite žiadaj lekára, aby Ťa poslal na rontgen alebo choď na pohotovosť, resp. si pohotovosť pri horúčke zavolaj.Pýtala by som sa aj interné vyšetrenie, keď máš bolesti na hrudi. Držím palce.
Anika61
04.01.16,11:32
Znovu zájdi za lekárom popíš mu presne svoje problémy/ako tu si napísala/myslím,že by ťa mal poslať na rontgen...tak ako opisuješ som sa cítila ja keď som mala zápal pľúc,strašná únava teploty len do 37,3 st.,mierny kašeľ a nevoľnosť...nevoľnosť môže byť s toľkých antibiotík bolo treba užívať aj probiotiká alebo vitamínB-komplex...treba ti jesť aj keď ti je nevoľno niečo ľahké dobrý kurací vývar...mne pomáhajú''piškoty s čajom/...pučené zemiaky,po troche lebo pocit na vracanie môžeš mať aj,keď si hladná....určite znovu choď k lekárovi
BXLmiami
04.01.16,12:39
Tie švédske stoly v zdravotníctve jednoducho nepustia.Záchranka aj na narazený prst.
korela
04.01.16,12:57
BXLmiami, ja som odporučila pohotovosť. Hlavne po Vianociach nemusí mať každý na taxi, a MHD sa ťažko prepravuje. 112 som poradila aj preto, lebo im do telefónu popíše svoj stav, ktorý vyhodnotia a odborne by ju nasmerovali, ako ďalej. Viem, ako pracuje 112.
Mne sa zdala nedovyšetrená. Ako popisovala aj Anika61, ja aj manžel sme mali teploty pri zápale pľúc málo nad 37 st. C.
Ľudia majú svoje skúsenosti, mne sa páči aj komentár od
Soňa K.
Brat zašiel za svokrou po chrípke, stále je bolo zle. Okamžite ju vzal do nemocnice, bola po infarkte, 60 r., ešte nie po menopauze.
Preto som sa pýtala na vek Macoo. Viem, komu som odpisovala.
Ja viem veľmi dobre, čo je 112 z vlastnej skúsenosti a čo znamená pre nás všetkých.
BXLmiami
04.01.16,17:46
nedovyšetrený možno,ale to nie je na urgentné riešenie v noci.
lujza.j
04.01.16,18:34
buchi moj takto mal v béuse....závodného tlak mu meral cez bundu.....
Macooo
06.01.16,22:04
Dakujem vsetkym za pomoc moj lekar ma nechal v tonto stave este dva dni potom musim pochvalit sestricku v To čo roby na krčno-usno-nosne ta my pomohla dosttala som infuzky dokonca som nemusela ani ostat v nemocnici ...na druhy den som isla po dalsie infuzky a 6 receptou na lieky plus probiotika vraj zapal plus a neidentifikovatelna bronchitida ...a pn-ku my ledva dal ze vraj simulujem my povedal moj obvodak .
korela
07.01.16,10:24
Pekné od teba, že si dala vedieť. Dobre sa dolieč.