variant
04.01.16,09:45
Dobry den prajem. Som konatelom a zaroven aj spolocnikom jednoosobovej sro ale na kratku dobu, cca 6 mesiacov bude konatelom ina osoba namiesto mna (bude iba konatelom a nie spolocnikom). Poprip. teraz sa rozmyslam...chcel som zmenit funkciu konatela kvboli tomu, lebo na vykon sro je potrebne konkretne opravnenie, co ja teraz uz nemam (cca za polroka bude skolenie zase) ale ta druha osoba ma a dovtedy kym aj ja budem mat, len dovtedy som chcel aby funkciu konatela vykonavala ta osoba. Lenze ako teraz rozmyslam...ak v mene spolocnosti kona kazdy konatel samostatne, mozem ostat konatelom aj ja vedla toho druheho ci nie? teda nemusim sa vzdat funkcie...mozem sotat nadalej konatelom aj spolocnikom, a bude konatelom aj druha osoba?dobre rozmyslam? Co vsetko je potrebne k tomu? ake dokumenty so potrebne na cely postup, zapis na sud? dakujem
Melko272
05.01.16,14:03
Aj keď je to jednoosobová sro, môže mať viacero konateľov. Takže na ten krátky čas netreba seba vymazávať ako konateľa, stačí doplniť osobu s prílušným oprávnením.
(môže sa upraviť aj konanie konateľov, napr. vždy sa vyžaduje podpis oboch, ale to je na uvážení)
Na OR treba pripraviť tieto dokumenty:
- rozhodnutie jediného spoločníka (niečo ako zápisnica z VZ) s overeným podpisom spoločníka
- zmena spoločenskej zmluvy (zakladateľskej listiny)
- návrh na zmenu: formulár č. 8

https://www.justice.gov.sk/Stranky/Obchodny-register-SR/Formulare-na-zapis-zmeny-do-obchodneho-registra-pre-podania-v-listinnej-podobe.aspx

súdny poplatok: 66 €

Toto všetko odniesť (doručiť) na prílušný obchodný register
Consultix
05.01.16,22:33
Este k tomu:
- uplne znenie zakladatelskej listiny
- podpisovy vzor konatela
Consultix
05.01.16,22:35
Pouvazuj aj nad moznostou zodpovedneho zastupcu v zmysle zivnostenskeho zakona. Ten ale musi byt v pracovnopravnom vztahu (staci ciastocny uvazok). Mozno je to schodnejsie, ako dat niekomu pravomoc vo firme...
variant
07.01.16,13:11
teraz som sa dozvedel ze firemne ZI ja stale v SKK...to uz viem ze ako treba transf. na euro urobit, ale moja otazka znie, co je v takej spolocnosti kde su dvaja spolocnici, na orsr je podiel 3.319,391888 EUR (x2), ze vraj nebola urobena transformacia (nevedie o tom spolocnici) a povedal mi uctovnik, ze to ani netreba urobit, lebo to nie je povinne a obch. podiel je 50-50%. Treba to urobit iba tam, kde je podiel inak ako 50-50%. ja si myslim ze je to blbost. je to zakonna povinnost a treba to urobit aj teraz ci nie?
Consultix
07.01.16,13:17
Zmena ZI na EUR bola povinnost kazdeho subjektu, a to s lehotou do konca roku 2009.
Podrobne info aj s postupmi najdes tu: http://wwwold.justice.sk/h.aspx?pg=r17&htm=ry/ry00.htm
variant
07.01.16,13:32
No dobre, to viem, videl som to aj ja co ste mi poslali, ale co v takom pripade ak to napriek tomu neurobili? Lebo tvrdia ze to neurobili vtedy a na ORSR je iba informativne euro mena. a teraz dokonca tvrdi uctovnik ze to ani netreba lebo podiel ZI je 50-50%. Ja som vedel tak, ze pokial nie je urobena transf. na euro, ziadne ine zmeny na registri nezapisu...
Consultix
07.01.16,23:03
Samozrejme to treba spravit co najskor, ved ako som pisal, malo to byt spravene do 31.12.2009.. Nemal by byt problem to vykonat subezne s dalsimi zmenami, ktore teraz planujete, ale tato zmena meny tam nutne musi byt. A pozdravujem "akozeuctovnika" :)
variant
08.01.16,05:32
V tejto firme nebude ziadna ina zmena, iba tato...mal by som ese jednu otazku. v pripade ak je v ORSR ZI takto 3.319,391888 EUR, ako treba z toho spravit cele cislo? zaokruhlenim alebo znizenim/zvysenim ZI? ako to treba urobit?
Consultix
14.01.16,22:34
Najjednoduchsi sposob je v dokumente, ktory som uviedol vyssie, citujem: 3. Spôsob zaokrúhľovania
Podnikateľom sa umožňujú nasledujúce spôsoby zaokrúhlenia vkladov:
zaokrúhlenie smerom nahor – s maximálnou presnosťou na šesť desatinných miest, avšak podnikatelia môžu vklad zaokrúhliť smerom nahor najviac až na celé číslo k najbližšiemu euru za dodržania podmienok v bode 1 (peňažné prostriedky potrebné na hradenie rozdielu, ktorý takto vznikne môže podnikateľ použiť z prostriedkov z nerozdeleného zisku predchádzajúcich účtovných období alebo z iných vlastných zdrojov, z rezervného fondu alebo nedeliteľného fondu môže podnikateľ rozdiel sanovať najviac do výšky nepresahujúcej 10% výšky fondu ku dňu prijatia rozhodnutia o premene hodnôt vkladov do imania a základného imania),

Samozrejme sa da aj smerom nadol, ae tam musia byt minimalne 2 desatinne miesta a ja mam radsej cele cisla :)