marek7676
04.01.16,11:58
Zdravim
Sposobil som dopravnu nehodu som poisteni v komunalnej poistovni do pana do ktoreho som nabural mal havarijne poistenie o mesiac nato mi prišli 3 listy domov oznamenia o poistnom plneni vzadu je suma ktoru mam zaplatit ale poistovna mi nič akoby neprispela aby som ja platil 3000 euro ? nemožem sa niako odvolat ? čo mam robit
dakujem za rady
jslancik
04.01.16,11:35
nejaké zvláštne okolnosti nehody? napr. alkohol?
taiko
04.01.16,11:56
1. Co tak nejake, ciarky, bodky, velke pismena pouzit?
2. Ake poistenie mas Ty ?
3. Ake dovody uviedla postovna na to ze nechce naplnit poistenie ?
4. Aku mas stanovenu spoluucast ?
5. Skoda 3000EUR je na Tvojom vozidle, ci na vozidle protistrany?
duves
04.01.16,12:02
ja rozumiem, že sposobil dopravnu nehodu v komunalnej poistovni do nejakeho pana
taiko
04.01.16,12:02
no ved prave :)
bodliak
04.01.16,12:27
Oznámil si nehodu v poisťovni, kde máš svoje PZP ?
mareko
04.01.16,17:31
ja zasa že "dopana" ...šak vyhodňare, či?
Martuk
07.01.16,09:23
treba si najprv ujasniť fakty:

1. Ty máš v Komunálnej PZP alebo len havarijné alebo oboje?
2. Pokiaľ máš v Komunálnej len havarijné, tak z toho sa nevzťahuje plnenie za škodu spôsobenú tretej osobe. Toto rieši PZP, takže choď do poisťovne, kde máš uzavreté PZP a tam nahlás škodu.
3. Čo je uvedené v tých troch listoch, čo ti prišlo? V prvom liste býva oznámenie o zaregistrovaní poistnej udalosti pod nejakým číslom, plus, ak treba, tak vypísané doklady, ktoré treba doložiť. V ďalšom liste alebo listoch býva budď dodanie ďalších dokladov alebo niečo podobné. A v poslednom liste býva oznámenie o ukončení likvidácie, či už s plnením (koľko a komu bolo resp. bude vyplatené) alebo bez plnenia (alkohol, škoda spôsobená bez papierov, prípadne iné dôvody zamietnutia).
Najlepšie by si spravil, keby si sem priložil oskenované listy, ktoré ti prišli, potom sa dá ďalej poradiť.

Teraz je ťažko radiť, keď si dal málo informácií.