papavo
04.01.16,12:07
Jedná sa o majetkoprávne vzťahy. Na prvom pojednávaní takmer dve hodiny hovorila iba žalujúca strana. Pre nedostatok času bolo pojednávanie odročené, žalovaná strana vraj bude vypovedať na druhom pojednávaní. Ibaže na druhom pojednávaní sme nedostali vôbec slovo, ak sme sa chceli ozvať sudkyňa nám hrozila pokutou. Pritom na druhom pojednávaní bol už advokátom žalujúcej strany otec predchádzajúceho mladého advokáta - je o ňom všeobecne známe ako "rieši" svoje prípady. My sme chceli iba dokázať klamstvo a lož žalujúcej strany, jej správanie bolo úplne iné na súde než je v skutočnosti - otočené o 180 stupňov. Nemohli sme doložiť ani dôkazové materiály, sudkyňa nemá ani polovicu výhražných a osočovacích listov na našu adresu. Žalujúca strana sa od začiatku súdu tvári že to má už dávno vyhrané... . Chyba je aj v nás, naša advokátka zo začiatku považovala všetko za našu výhodu a teraz je okaté že má doslova strach zo starého advokáta druhej strany.
Sudkyňa bez toho aby nás vypočula, dala návrh aby druhá strana vypracovala riešenie tohto problému. Už teraz vieme ako to bude vyzerať - vonku je -16 stupňov, v izbe 9 a býva tam osoba ktorá má 72 rokov. Plynom sa zakúri 2x denne 5 minút, ináč si zať a vnúčatá kúria na druhom poschodí v kozube a kachľovom peci... / v návrhu na vysporiadanie má byť aj to že o babku sa má starať - aj o stravu, 18 ročný vnuk - školopovinný - ak to bude tak ako doteraz tak ďalšej zimy sa asi babka nedožijú /. Ak je to možné tak aspoň cez deň sa chodia zohrievať k nám do domu. V noci spia v teplákoch, dvoch svetroch. Zmena je akurát vtedy keď sa zo školy raz za dva týždne vráti na víkend dcéra z Bratislavy. Vtedy musia v noci dole otvárať okná a vypínať radiátory, prekuruje sa a v kotolni na plynovom peci ukazuje cez 100 stupňov, voda v radiátoroch vrie.
Škoda že je to počas zimy iba 3-4 dni v mesiaci. To čo však naklamali na súde tzv. vnúčatá je ponížujúce. Bohužiaľ ozvať sa nemôžme.
Jedná sa o moju svokru a manželka je už z toho všetkého zrelá pre psychiatra. Za dobrotu na žobrotu - keď vlastná dcéra chce/la/ vyhnať vlastnú matku z jej vlastného domu, keď jej poslala list o ktorom sudkyňa nemá ani potuchy. Po smrti dcéry pred dvoma rokmi nastalo v tomto dome peklo. Zať odvtedy dáva ešte viac najavo svoju lakomosť a vnúčatá sú 3x horšie než on.
Písali sme aj do Bratislavy na Úrad pre ochranu starých osôb, odpoveď bola taká že, jednoducho papier znesie všetko Ja osobne som sa k tomu už vyjadril. Ak ani na ďalšom pojednávaní sa nedostaneme k slovu a všetko skončí tak ako už "dávno vie žalujúca strana" tak na Slovensku bude seriál v TN o ďalšom Harmanovy. Ja si do konca života posedím v base ale bude ma hriať pocit že moja rodina a svokra si po dvadsiatich rokoch konečne oddýchnu od tyranov!
Ďakujem za prečítanie
ivka70
04.01.16,12:04
A kto je vlastnikom domu?
papavo
04.01.16,14:24
Keď ju chcela dcéra vyhodiť, tak svokra zo strachu pred ňou a zaťom prepísala svoju polovicu najstaršej dcére. Druhú vlastnila najmladšia dcéra, po jej smrti štvrtinu vlastní vnuk a štvrtinu vnučka. Zať, ich otec, nevlastní v dome nič. Po manželke zdedil iba priľahlý pozemok. Polovicu domu aj pozemok dostala darom najmladšia dcéra. Zať ktorý býva v dome, od svadby sa "nestihol" prihlásiť na trvalý ani prechodný pobyt do rodinného domu a je to už 23 rokov. Takže má svoj vlastný byt v okresnom meste /kde býva jeho otec/, tam má aj trvalú adresu a k tomu ešte ďalší byt ktorý prenajíma. Podľa sudkyne /hlavný dôvod / ale nemajú kde bývať...
profesional
04.01.16,17:44
Všetko čo chcete súdu oznámiť alebo sa k čomukoľvek, je možné aj písomne. Ak nie ste spokojní so svojou advokátkou, proste ju vymente.
sosak
04.01.16,17:59
Nemohli sme doložiť ani dôkazové materiály, sudkyňa nemá ani polovicu výhražných a osočovacích listov na našu adresu.
----------------------------------------------
Cez podateľňu súdu môžete do súdneho spisu priložiť vaše dôkazné listiny, originály - osočovacie listy na vašu adresu. Pred tým si ale urobte kópie pre prípad potreby, keby sa na súde "stratili". Nezabudnite napísať spisovné číslo, aby sa to dostalo do správneho spisu. Treba zvážiť výmenu vašej advokátky, ak nie ste s ňou spokojný.
ivka70
04.01.16,19:42
Prepac, ale skus si citat, co pises a pochop, ze vysvetlujes ludom, ktori o pomeroch vo vasej rodine nic ne edia. Napisala si sice vela, ale kto je dcera, starsia dcera a pod., jasne z toho, komu dom patri, nie je :( Ak chces radi, musis jasnejsie vysvetlovat.
papavo
05.01.16,08:47
Advokátku sme chceli vymeniť, lenže každý iný advokát dáva ruky od toho preč - keď sa dozvedel kto obhajuje druhú stranu.
Durov
05.01.16,08:57
Hľadajte advokáta v inom meste. Najlepšie nejakú väčšiu kanceláriu. Tieto sa väčšinou nezľaknú týchto domácich.