Kabaka123
04.01.16,14:05
Kolegyňa mi tvrdí, že im sa v zime po oškrabaní námrazy a vojdení do auta nerosí predné čelné sklo... mne sa to nezdá... my musíme vykúriť auto, aby zahmlenie ustúpilo.. je pravda, že nemáme klímu... môže to byť spôsobené tým?
jslancik
04.01.16,13:34
tam je viacero premenných, nielen značka auta. premenná je prakticky všetko - vonkajšia, vnútorná teplota, počet pasažierov, stav filtrov, ako je pustené kúrenie (občas sa stretnem s ľuďmi, čo majú koliesko nastavenia prúdenia vzduchu permanentne na nule), nastavenie smeru a rýchlosti prúdenia vzduchu (silný prúd na čelné sklo, a iné možnosti vrátane kúrenia iba na nohy napr.) atď, atď.
Možno by stálo za to posadiť tvoju kolegyňu do tvojho auta, že nech ti to ponastavuje identicky, ako má na svojom myšiakovi. Nech by vznikli porovnateľné podmienky.

Ale fakt je, že autá sú rozdielne, človek si to ani tak neuvedomí. na predošlých autách som mal v zime problém s rosením, teraz na Volge som si žiadne rosenie nevšimol (ani bez nižšie spomínanej doplnkovej funkcie).

Myslím, že klíma s tým nič nemá. Veď sa popýtaj kolegyne, "ako to robí". Ja mám napr. funkciu, že jedným tlačidlom sa zapne fúkanie na predné okno na maximum a zároveň sa zapne klíma s nejakým (asi elektrickým) prihrievaním vzduchu. Švagor má zas v čelnom skle "kábliky" ako bývajú v zadnom skle, len podstatne hustejšie a neviditeľnejšie. Sa chváli, že nemusí nikdy škrabať čelné sklo... Mal som si radšej kúpiť mondeo :D
Kabaka123
04.01.16,14:17
vďaka za odpoveď...my sme malí felíciu, teraz máme peugeot 206SW... a máme ich zhmlené aj teraz aj vtedy...kúrenie máme teraz v zime permanentne nastavené naplno na maximum v červenom poli... a keď zoškrabeme námrazu alebo rozmrazíme postrekovačom... aj tak musíme ešte pustiť ventilátor na predné sklo na odhmlenie, lebo nie je vidieť...
dmc
04.01.16,15:25
Z osobnej skusenosti:

Klimatizácia v dost velkej miere eliminuje zahmlievanie okien. Velmi dobre skusenosti mam s pripravkom proti zahmlievaniu na okuliare. Kupil som v optike a na vycistene skla som naniesol (z vnutornej strany - samozrejme) - treba to dokonale vylestit - pretoze ak nieje vylestena v tme oprotisvietiace vozidlo rozptyluje svetlo.

- Po aplikacii tohoto pripravku mozem na sklo dychat aj z 5 cm a nezarosi sa.
Na benzinke dostat aj hadricku napustenu tymto pripravkom avsak ta mi fungovala omnoho menej ako roztok z optiky.