brm
29.10.04,16:08
podarilo sa mi uhradit fa za novy software zo sukromneho učtu, nie z firemneho...skrátka som sa učila robit s tatrabankingom...ach jaj...ako to mam teraz dostat do JU? :confused:
Paula
29.10.04,14:15
Zaúčtovala by som úhradu v hotovosti a priložila k výd.dokladu kópiu výpisu, z ktorého platba išla.
Danka Kosibová
29.10.04,14:17
presne tak isto to robim aj ja, podarilo sa to kolegovi, no ja som mu to poslala z uctu...
brm
29.10.04,15:31
vdaka, vdaka, vdaka...dufam,ze tatrabanking uz prezijem bez urazu...asi nie som jedina co ma rychlejsie prsty ako hlavu...
rene
31.10.04,11:25
Mohla by som to urobiť aj v prípade, že zákazník mi uhradí na iné číslo účtu ?/ máme totiž aj FO a SRO, obe majú podobný názov, len SRO tovar predáva a FO naň robí servis a niekedy sa stáva, že mi faktúru z SRO uhradia na účet FO. Keby som im peniaze posielala naspäť ako mylnú platbu, už by som ich nemusela vidieť. A tak to "akože" cez pokladňu v hotovosti vrátim a príjme do správneho subjektu. /A mala by som si asi dať podpísať príjmové a výdavkové doklady od odberateľa?/
FAA
31.10.04,22:51
Pri úhrade z nesprávneho účtu stačí postupovať tak ako bolo napísané vyššie. Pri príjme na nesprávny účet je to zložitejšie, závisí od toho, aké vzťahy máte z odberateľom.Určite treba mať podpísaný príjem vrátenej platby od odberateľa a jemu treba podpísať príjem od správneho dodávateľa. Ak to odberateľ nie je ochotný urobiť, ostáva už len prefakturovať to medzi Fo a PO. Ak je jeden z nich platca DPH a druhý nie, tak je to problém. Iné riešenie ma v tejtochvíli nenapadá.
VieraM
31.10.04,23:49
Ja by som jednoducho z FO poslala peniaze na učet Sro. V Sro sa nič nedeje, tam peniaze spáruješ s faktúrou. U FO by som dala poznámku mylná platba -vrátené na správny účet. /rovnaká výška príjem aj výdaj z účtu./
rene
01.11.04,08:41
Ja by som jednoducho z FO poslala peniaze na učet Sro. V Sro sa nič nedeje, tam peniaze spáruješ s faktúrou. U FO by som dala poznámku mylná platba -vrátené na správny účet. /rovnaká výška príjem aj výdaj z účtu./
Vďaka za nápad, takto je to najelegantnejšie a asi najjednoduchšie.
Ešte raz ďakujem a prajem pekný deň !
Chrusťa
18.12.08,10:14
Dobrý deń, mám podobný problém. Konateľ omylom zaplatil zahr.faktúru, kt. prišla na firmu zo svojho súkromného účtu. Ako teraz to dať do poriadku? Cez pokladňu? Vedel by mi niekto poradiť ako to bude s rozúčtovaním, myslím predkontácie.
liba2
19.12.08,00:52
Dobrý deń, mám podobný problém. Konateľ omylom zaplatil zahr.faktúru, kt. prišla na firmu zo svojho súkromného účtu. Ako teraz to dať do poriadku? Cez pokladňu? Vedel by mi niekto poradiť ako to bude s rozúčtovaním, myslím predkontácie.
Tieto prípady sú na porade už viackrát vysvetlené, netreba vyťahovať 4 roky staré témy.
Máte zDF; je uhradená zo súkromného účtu konateľa. Požiadajte ho o poskytnutie fotokópie bankového výpisu, z ktorého musí byť možná identifikácia adresáta úhrady (určite k tomu bol vystavený aj osobitný príkaz na úhradu). Vy uhraďte presne na halier sumu Sk na účet konateľa.
zDF zaúčtujete bežným spôsobom.
úhrada DF: 321/221 a k výpisu priložte kopiu súkromného účtu konateľa a spomínaný príkaz na úhradu. Konateľovi dajte podpísať "schválenie" tejto úhrady.