janulkato
04.01.16,15:33
Dobrý deň prosím o info, či pri vedení daňovej evidencie, stačí v exelovskej tabuľke zapisovať v časovom členení len príjmy a výdavky ovplyvňujúce základ dane, a či je potebné viesť pokladničnú knihu a účet v banke. Ďakujem
Alzik
08.01.16,09:51
Dobrý deň,
potrebujete evidovať i pohľadávky a záväzky. Súčasne v prípade matejtku či skladov i tie. K príjmom a výdavkov rovnako potrebujete mať vždy i daňový doklad. Aby ste ju viedli správne, odporúčam použiť nejakú online aplikáciu, napr. evidujem.sk, ktorá rieši práve daňovú evidenciu a paušálne výdavky, vystavovanie faktúr, sklady atď. Pokladničnú knihu nepotrebujete, účet v banke áno. Je na Vás, či budete mať samostatný účet pre podnikanie, alebo spoločný s osobným. Z dôvodu prehľadnosti je ale lepšia prvá varianta.
janulkato
08.01.16,10:54
Ďakujem za info, ja mám podnikateľský účet v banke a chcela by som vedieť ešte, či stačí prikladať k evidencii mesačne výpis z účtu alebo mám aj viesť celú evidnciu pohybov na účte. Ďakujem
Tweety
08.01.16,10:56
Katy a R
08.01.16,11:07
v linku od Twety máš podrobne vysvetlené, čo všetko treba "evidovať" - samozrejme treba pozrieť aj zák o DzP .
úplne ti stačí excel . :)
Alzik
11.01.16,09:45
Postačuje výpis z účtu. Pohyby, ktoré nepredstavujú príjem alebo výdavok nie sú predmetom evidencie.