jaaajaaa
04.01.16,16:04
Dobrý deň,

neviem či mi bude schopný niekto poradiť, ale predsa to skúsim. Takže: mal som švagra, ktorý s polky mojej rodiny spravil biele kone.. Nebudem sa súdiť, ani jeho, proste sa stalo. Dosť rýchlo sme zistili, že to je len zápalka, no nedokázali sme tie firmy prepísať, či zrušiť, bez neho. Nakoniec sa prepísali. Momentálne čelím vyšetrovaniu zo strany polície za daňový podvod. Som dlžníkom okolo 90000,- euro. Na polícii som uviedol len jeho meno, nakoľko on konal za spoločnosť a žiadne skutočnosti o chode firmy mi známe neboli, tak som sa nedokázal vyjadriť. Na asi 8 podaných daňových priznaniach, bol len jeden podpis môj, inak to podpisoval, bohviekto. On je momentálne vo väzbe za iný podvod a keď bol uňho vyšetrovateľ, nevyjadril sa, pochopiteľne. Teraz čakám na vyjadrenie prokurátorky, či ma obvinia, alebo nie. Chcel by som vedieť, ako sa následne postupuje. Či dostanem, keď tak ešte šancu vyplatiť ten dlh, pokiaľ by ma uznali vinným. Či na súde zaváži, že nás do rovnakej sitácie dostal viacerých. Ďakujem za akúkoľvek odpoveď, ďakujem
KEJKA
04.01.16,15:49
dokumenty, že si "biely kôň" si podpísal dobrovoľne. Všetky dôsledky teda znášaš sám bez ohľadu na to, kto je bielym koňom niekde inde.
duves
04.01.16,15:52
cez taketo firmy prepieraju kto vie ako získane peniaze a konateľstvo hodia na ludí, čo sa tvaria, že nie su za nič zudpovední
buchač
04.01.16,16:23
Som dlžníkom okolo 90000,- euro.
...
Teraz čakám na vyjadrenie prokurátorky, či ma obvinia, alebo nie.
§ 125 Trestného zákona

(1) Škodou malou sa rozumie škoda prevyšujúca sumu 266 eur. Škodou väčšou sa rozumie suma dosahujúca najmenej desaťnásobok takej sumy. Značnou škodou sa rozumie suma dosahujúca najmenej stonásobok takej sumy. Škodou veľkého rozsahu sa rozumie suma dosahujúca najmenej päťstonásobok takej sumy. Tieto hľadiská sa použijú rovnako na určenie výšky prospechu, hodnoty veci a rozsahu činu.

(2) Ak tento zákon v osobitnej časti vyžaduje v základnej skutkovej podstate spôsobenie škody ako majetkový následok trestného činu a neuvádza jej výšku, má sa za to, že musí byť spôsobená aspoň škoda malá.
-------------------------------
Si píš, že Ťa prokurátorka obviní.
Vinný-nevinný ? To je otázka ...jak od Hamleta.
Ten zvyšok je o samotnom súdnom pojednávaní, všetkých skutočnostiach, dôkaznom bremene...a v neposlednej miere na rozhodnutí súdu.
-------------------------------
Len tak námatkou pár §§§, ktoré majú aj primeraný trest.
§ 221, § 227- 228, § 231, § 251, § 276 - 278a
http://www.epi.sk/zz/2005-300/znenie-20160101#Share