magdalena112
04.01.16,18:11
V novembri som bola evidovaná na úrade práce. Po nájdení zamestnania som sa nechala vyradiť. V novom zamestnaní som bola 2 dni. Tretí deň som dostala zápal z práce ma odviezli a ostala som na PN. Keďže ma lekár plánoval nechať doma dlhšie (vyše mesiaca) dostala som v skúšobnej dobe výpoveď. Zamestnancom agentúry som bola od 24.11. do 4. 12. PN som bola od 26.11. do 31.12. čiže som sa chcela dnes najbližší možný deň 4.1. evidovať na úrade práce k čomu som potrebovala tlačivo zo sociálnej poisťovne, že som bola na PN. V sociálnej poisťovni mi povedali že môj zamestnávateľ ešte neodoslal PN čiže mi nemôže vystaviť žiadne tlačivo pre úrad práce a bez neho ma teda nezaevidujú. Vraj mi ho môže dať až keď mi prídu peniaze po práce neschopnosti.To ale znamená, že prekročím lehotu na evidenciu 7 dní. A podľa všetkého si potom budem musieť zaplatiť všetko od 4. 12. 2015 ??? alebo mi to uznajú spätne ? ako to potom doložiť ? ako to riešiť?
avalik
04.01.16,17:17
Chod sa zajtra zaevidovat, predloz skoncenie PP v skusobnej dobe od zamestnavatela, potvrdenie o PN odovzdas neskor - vysvetli pracovnicke na UPSVaR.
ivka70
04.01.16,17:18
Nemozu ti ju predlzit, ale mozu ta zaevidovat toho 4.1. ci 5.1. s podmienkou, ze udaje prinesies do nejakeho konkretneho terminu.
Mala si si aspon tu PNku skopirovat.
Na PN po skonceni zamestnania si v ochrannej dobe poistencom statu, ale aj zdravotnej poistovni to treba oznamit ( tiez s kopiou PNky), takze dlh by ti vznikal az od 1.1.
Skus poziadat zamestnavatela, nech ti zoskenovanu PN posle mailom.