Daniela 50
04.01.16,18:47
Čo môžem urobiť, keď exekútorka, prostredníctvom ktorej vymáham výživné na dcéru už niekoľko mesiacov nie je k zastihnutiu?

Niekoľkokrát som ju navštívila v kancelárii,počas stránkových hodín, neúspešne, telefonovala som jej, telefón má dlhodobo nedostupný a ani na e-mail neodpovedá. Písala som aj ne komoru exekútorov, ale vôbec mi nepomohli, napísali mi takú hlúposť, že nie je povinná mi poskytovať informácie telefonicky, ale na moju otázku, ako mám postupovať mi vôbec neodpovedali . Je možné podať novú žiadosť u iného exekútora?
Dáša_
04.01.16,17:50
skúšala si formou doporučeného listu, respektívu listu s doručenkou?
Daniela 50
04.01.16,17:51
Ďakujem, vyskúšam.
Mária27
04.01.16,17:52
vymeniť ju
Daniela 50
04.01.16,17:54
Toto práve neviem, keď ona už to podala na súde, či môžem prejsť k inému exekútorovi?
Mária27
04.01.16,18:30
Môžeš. Nájdi si iného a on ti vysvetlí, ako na to.
Daniela 50
04.01.16,18:32
Vďaka, ale teraz rozmýšľam, keby podala návrh na súd, nemalo by mi zo súdu prísť, že je začaté konanie? Jediné čo som od nej obdržala, bol papier, ktorý mi priniesla nejaká babka v euroobale, že bolo začaté exekučné konanie, ale zo súdu nič, preto si nie som istá, v akom je to štádiu.
misoft
04.01.16,18:38
Nuž .... ak exekútorka nekoná, požiadať súd o pridelenie iného exekútora - ak už podala na súd návrh na vykonanie exekúcie voči povinnému - tak podľa mňa - konala. Ty len budeš asi potrebovať číslo exekučného titulu (podľa súdu) a vyhľadáš iného exekútora s tým, že exekučný titul je na súde. Doporučeným listom oznámiš exekútorke, aby viacej v tvojej veci nekonala, nakoľko tvoju vec vybavuje iný exekútor pre jej nečinnosť.
Písomne oznám postup exekútorky SKE. Avšak sa ich "nepýtaj", ale im oznám, že exekútorka YXZ v tvojej veci nekonala, dlhodobo sa zatajovala, na tvoje všetky kontakty (osobné, písomné, telefonické) nereagovala a bola si nútená zmeniť exekútora. Zároveň, ak exekútorka nekonala, nie si povinná jej platiť žiadne náklady, ktoré ti vyúčtuje (max. podanie na súd).