fisaba
04.01.16,18:48
Dobrý den prajem chcel by som sa informovat ako správne postupovat ked chcem požiadat o predbežné rozhodnutie súdu o dočasné zverenie maloletých do osobnej starostlivosti,z dovodu, že manželka je patologický hráč,nestará sa riadne o deti,a o domácnosti ani nevravim
Mária27
04.01.16,17:53
prečo dočasné?
misoft
04.01.16,18:49
A) Zháňať dôkazy a svedkov o jej činnosti.
B) Podať návrh na súd o zverenie maloletého do TRVALEJ straostlivosti
C) Čakať na pojednávanie.
Poznámka: Dôkazy - svedkovia, ktorí ju videli!!!, vedia o jej nezodpovednom správaní. A potom svedkov buď predvolať, ak to bude nejaký zamestnanec herne (tí veľmi neradi chodia) - tak ich písomné svedecké výpovede, potvrdené právnikom, notárom (bez toho to budú len obyčajné papiere...)
profesional
04.01.16,21:32
Bonznúť to na sociálmu na podklade šetrenia ktorého súd začne konať ex offo. Alebo cestou návrhu na zverenie.maloletej osoby do vỷhradnej starostlivosti + návrh na vydanie predbežného opatrenia. Alebo aj aj.
Jakubec
07.01.16,14:30
Keby som bol sudcom, akoze nie som, pytal by som nielen dokazy o tom, ze manzelka je patologicky hrac, ale aj o tom, ze to ohrozuje deti, a to viac, ako keby som predbezne opatrenie neschvalil. A to moze zavisiet od konkretnych okolnosti. Pokial zijete v jednej domacnosti, tak zverenie deti do Tvojej vychovy nezmeni nic na majetkovych pomeroch deti (to sa da riesit inak) ani na starostlivosti o deti ci domacnost. Na to su dvaja, a casto to zvlada aj jeden. V com konkretne sa vydanim predbezneho opatrenia o zvereni deti do Tvojej vychovy znizi poskodenie deti z toho, ze ich matka je patologicky hra? Matka zostane zlym prikladom nadalej, BSM sa nezmeni a to, co prehra bude chybat v domacnosti ...