zruzickova1
04.01.16,23:47
Jedna osoba stiahla moju profilovu fotku z fb a posielala ju tretej osobe aj s komentarom do sms.neviete mi poradiť ako mam postupovat?
Chobot
05.01.16,00:20
Nezverejňovať svoje fotky.

Ty si si nikdy nestiahla žiadnu fotku alebo obrázok niekoho z netu? Keď je to raz zverejnené, ťažko si ustrážiš súkromie.

A čo by si ako chcela teraz dosiahnuť? Aby tá tretia osoba fotku z mobilu vymazala? Alebo ho chceš za niečo žalovať? Za čo? Spôsobil ti finančnú škodu?

Alebo si tu z náš robíš prdel. Registrovala si sa 7.9.2010, 5 rokov si spala a teraz si sem pridala svoju prvú, takúto primitívnu otázku hodnú 15 ročnej pubertiačky. Nie si ty náhodou ten 1000 hlavý člen?
mareko
05.01.16,07:21
Zverejni aj ty jeho (jej) a ste si kvit
ivka70
05.01.16,07:25
Poslala volne dostupnu fotografiu, ktoru si zverejnila ty, takze jediny, voci komu mozes vyvodzovat akekolvek dosledky, si ty sama.
Chranit si sukromie na internete sa ucia uz deti, lebo vsetci vedia, ake nebezpecne to moze byt.
A ako mas postupovat? Poucit sa a nastavit si sukromie na FB tak, aby sa k tvojim fotkam dostali len ludia, ktorym doverujes a ktori s nmi neurobia to, co sa ti nebude pacit.
misoft
05.01.16,07:43
FB - prehľad profilu - profilová fotka = verejne dostupná. A pokiaľ niekto si nenastaví riadnu ochranu pre vstup - tak nech sa nečuduje. Ak sa niečo vycapí na net a nezabezpečí to, aby sa to dalo sledovať len VYBRANÝM osobám - tak nech sa nečuduje.
Teraz akurát môžeš peniť..... ten druhý len využil to, čo si mu ponúkla....
Dáša_
05.01.16,07:49
úplne najbezpečnejšie (teda druhé najbezpečnejšie po zrušení konta) je nedávať nikdy von svoje fotky. Žiadne. A už vonkonom hulostíve, také čo ukazujú majetok. Alebo slabiny. Lenže toto platí nielen o FB. Niekto tu minule písal o videu cez skype... Sa čuduje, že to niekto zneužije....
misoft
05.01.16,07:50
Súhlas....
kopretinka
05.01.16,10:09
verejná fotka je verejná,lebo je verejná,tam sa nedá nič nastaviť.tam nič nezabezpečíš.jediné zabezpečenie je nedať tam svoju ozajstnú fotku.
kopretinka
05.01.16,10:12
pekne poprosiť obe osoby,aby si tú fotku vymazali z mobilu.Alebo čo iné očakávaš,akú radu? Pre budúcnosť:ak nechceš,aby tvoje fotky kolovali kade tade,tak ich musíš mať na papieri doma v albume.
misoft
05.01.16,10:17
Tak, tak.... šak i tu na Porade mám len leták, ktorým ma všade hľadajú :D:D:D
nunenko
05.01.16,11:48
Ako sa dá cez SMS poslať fotka? Zverejnila ju? Komu tretej osobe? Aky je rozdiel v tom, že tá jedna osoba by si ju pozerala (umožnila si jej to) bez stiahnutia a ukázala by ju na obrazovke tretej osobe, a aj s patričným komentárom?