mreza
05.01.16,06:12
Dobre rano, den, vecer, vespolek.
V panelaku mame mreze, zamok aj s vlozkou v nich lietaju ako opica v klietke (dverar sa smial, ked mi vymienali vchodove dvere, ze co za smejd tam je), mreze buchaju kov o kovovu konstrukciu. Sused chodi fajcit po 22:00 aj niekolko krat, samozrejme na chodbu, ale budme tolerantni. Ale chcem stisit mreze. Ako na to? Pojdem kupit nejake gumove lepidlo pozdlz obvodu mrezi, ale to zmierni hluk len trochu, kedze vacsinu hluku produkuje samotny mechanizmus vlozka/zamok pri zamykani a odomykani. Co tam dam, nech sa to nehybe? Alebo donutit ich vymenit za tichsi?
Evidentne setrili, to je taky mor tejto doby, kedze ine poschodia maju tichsie mreze (mechanicky).
Ja to mam pri spalni a neviem sa vyspat, doslova.
Vdaka za kazdu radu!
buchač
05.01.16,06:16
Ak som dobre pochopil, tak máte na každom poschodí nejaké mreže...tak je ?
Sa síce čudujem, ale budiž...

Gumové lepidlo ani tak nie, teda ak idem po slovíčku. Skôr nejaké tesnenie na báze gumy alebo iného materiálu podobných vlastností.
Samotný zámok neporiešiš vôbec. Ide predsa o to, že hluk od zámku sa šíri po tej konštrukcii mreží.
--------------------------------------------------
V súvislosti s týmto http://www.porada.sk/t276525-hlucna-strojovna-vytahu.html mi jedno riešenie aj zišlo na um, ale ...
...ale vyspal by si sa...;) :D
mreza
05.01.16,06:53
Na kazdom poschodi su rovno DVE mreze, ludom proste tentuje. Kto by ich chcel uz len vykradnut.
Takze jedine ich donutit, aby vymenili mechanizums (zamok) za tichsi.
Mozem poslat aj fotografiu, ako to vyzera - pre predstavu. Resp aj by som to nahral ten zvuk, ale to by bolo nanic, kedze kazdy ma hlasitost reprakov inde :D
buchač
05.01.16,07:06
Na kazdom poschodi su rovno DVE mreze, ludom proste tentuje. Kto by ich chcel uz len vykradnut.

Kuwa, jak v base...
Keby ich chcel niekto vykradnúť, tak vykradne. Mám síce Adlo dvere s patričným zámkom, ale aj tie sa dajú prekonať.
U nás v pivnici mreže,dvere a dvere do každej pivnice...všetko železo. Aj tak boli teraz zo tri pivnice vybraté.
Také veci rieši dobrá poistka a nie dajaké mreže...

Ale ako som postrehol, tak tie mreže sú špecialitka Blavy...inde na Slovensku ani nejak nie.
Dáša_
05.01.16,07:25
no, poviem opat iba to, čo aj pri výťahu - byt treba odhlučniť a jediné, čo môžeš urobiť, že ho odizoluješ zvnútra. Začať treba vchodovými dverami, tesnenia. Ak sú, tak pokračovať na stenách.
misoft
05.01.16,07:40
A ešte by som sa spýtal ..... čo na to hasiči? Čo na to by povedali prípadní záchranári, lekárska pohotovosť? Niekoho klepne za tými mrežami oné.... pepka...alebo "horí, ohník, horí,....." - a čo fčul? Lekárska pohotovosť nemá vo výbave rozbrusovačku.....

Ale fakt ... v tej Blave sú skoro všetci..... Ibaže by to bol Pentagon.... to by som chápal....
lujza.j
05.01.16,07:40
v pentagone:D:---
mreza
05.01.16,07:48
mam sherlock kat 3, tj, tie hluku pomohli len minimalne, aj ked pomohli, ale ziadny 2cm material neurobi zazrak. holt toto sa siri panelom. bola by sranda skusit tu zvukovu izolaciu, ale to uz naozaj radsej predam ten byt, lenze neviem, ci niekho o nezabijem skor, ako najdem lepsi byt/dom. to je to najdoelzitejsie v tejto situacii.
keby len mreze, na chodbe je vela bordelu, krabice atd, ktore by tam nemali byt,
fotografie su z Dubravky.
ak izolacia, musel by som odizolovat strop, podlahy, a minimalne 3 steny. ale aj tu stvrtu.
tj, cca 75m2 izolacie
pri 40eur premernej ceny odhlucnenia to cini 3000 EUR
svojpomocne cisto material je 20eur povedzme, to je 1500EUR.

Len pre falosny pocit bezpecia, ze niekto potrebuje mreze, aby mu neukradol harabyrdy (rebrik a krabicke od veeeelkej teeelky).

Hm. keby tolko mam, tak sa zenim ;)
avalik
05.01.16,07:56
Misoft, u nas v panelaku su od vytahu k bytom 2x original dvere s drotenym sklom, tie blizsie k bytom sa zamykaju.
Dáša_
05.01.16,08:00
no vieš, zvukové štúdia majú odhlučnenie vyriešené. Keby bol priestor, tak ti poviem, že kartóny od vajec. Odhlučňovali sme takto manželovu kanceláriu. Mal takú, ktorá mala iba spoločné dvere s vedľajšou kanceláriou. Ničím zakryté. tak sme na dvere nalepili do suvislej vrsty kartony od vajec, take tie po 30 kusov co bývajú. Nepomohlo to dokonale, stále počuť od susedov. Ale už nerozumieť slovám. Iba viem, že tam niekto telefonuje. Ale čo hovorí, netuším. No takéto riešenie do byte nepripadá do úvahy, preto treba hadat. to čo som dávala verím, že nie je jediná možnosť
avalik
05.01.16,08:07
Krabice a iny bordel na chodbach je zalezitost obyvatelov domu ... u nas sa to vyriesilo na schodzi vlastnikov, urcil sa termin na odstranenie, neskor sa objednal kontajner a vsetkok bordel sa vyniesol.
misoft
05.01.16,10:14
viktorviktor
06.01.16,11:41
opíľ zábranu čo zastavuje dvere a daj gumenú na podlahu, /prípadne posunúť zábranu pri zámke a gumennú zarážku dať na podlahu a strop /
pavol54
06.01.16,12:00
A pri vchode do bytovky určite máte elektrického domovníka, do bytu bezpečnostné osobne si myslím že je ešte nejaký prežitok z dôb minulých treba sa dohodnúť zo susedom a demontovať.
sito
06.01.16,18:02
Šak nie v tvojom byte je, či? Ak nie, spoločne v dome riešte, to. Alebo, alebo krídlo zves a odnes do šrotu. Isto prestane lietať v dome ako cicavec.
vlado 33
07.01.16,12:51
Načo zvesovať, načo sa trápiť. Ráno o piatej daj zápalku do zámku. Susedia keď pôjdu do práce, tie dvere rozbijú za teba.