TamŠte
05.01.16,17:52
Čo pomáha proti suchej pleti.
terezamaria
05.01.16,17:02
Najlepšia je detská 100 %-ná vazelína.
TamŠte
05.01.16,17:03
Aha, ďakujem vyskúšam.
avalik
05.01.16,17:23
v niektorych lekarnach ti predaju vazelinu aj na vahu
avalik
05.01.16,17:24
Anika61
06.01.16,10:56
Ja mám veľmi dobrú skúsenosť s obyčajným detským olejom:-) :-)
kopretinka
06.01.16,13:23
vazelína je vyrobená z ROPY,na povrchu pleti vytvorí film,cez ktorý pokožka nemôže dýchať,ani nasať vlhkosť.Neodporúčam.
kopretinka
06.01.16,13:38
nedá sa mi napísať normálna odpoveď,po odoslaní mi tam chýba polovica textu,nejde to ani upraviť,tak to píšem sem.

Ale základ je kožu hydratovať aj zvnútra,čiže dostatočný pitný režim.
Zvonka je najlepší olej,napr.arganový,hroznový,lieskový,marhuľov .....stačí si vybrať.
Olej treba nanášať na vlhkú pokožku,stačí pár kvapiek.Voda spôsobí,že olej sa pomocou nej ľahko rozotrie,vtiahne sa do kože.Suchú kožu nemá zmysel natierať,minie sa veľa oleja a zbytočne.
Na celé telo je potom dobré bambucké maslo.
pepsikova
06.01.16,13:57
..dovolím si oponovať-film, ktorý ti zostane na pleti po použití vazelíny, je len zostatok, základ ti vsiakne do pokožky a veľmi často suchá pleť spotrebuje všetok krém a pokožka zostane akurátna tak, že krém nie je cítiť, ak si prejdeš rukou po tvári..záleží naozaj na type-lebo aj suchá nie je vždy rovnaká, lepšie je zájsť za lekárom, nech posúdi..dakedy sa suchosť upraví odbúraním stresu, čo držíme v sebe, aj vitamínmi, vodou, prípadne použitím zábalov, napríklad z pochúťkovej smotany..
..a názor, že vazelína je z ropy radšej nikde nepropaguj, pretože aj je jeden druh vazelíny určený výhradne pre deti, tak hádam nám nebudú doporučovať mastiť deckám rúčky a riťky ropou..
kopretinka
06.01.16,14:37
hm,tak ani tu mi to nevezme celú odpoveď ani upraviť sa to nedá.....vzdávam sa.
kopretinka
06.01.16,14:40
pepsi,ty mne neraď,čo mám a nemám propagovať.VAZELÍNA JE Z ROPY.a je jedno,na čo je určená.čosi o tom viem a vedela by si aj ty,keby si sa zaujímala.to nie sú tajné informácie.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Vazel%C3%ADna

http://dify.cz/vazelina-prirodni-kosmetiky-nepatri-je-z-ropy/
Kvaka
06.01.16,14:45
Kopretinka pravdu napísala. Aj na krabičke detskej vazelíny je napísané slovo Petroleum, je to zmes uhľovodíkov, vyrobená z ropy. :) Je povolená, keďže aj ropa je prírodný produkt. Vazelína má funkciu skôr ochrannú, vytvorí film na pokožke. Viac tu: http://www.vitalia.cz/clanky/vazelina-kosmetika-z-ropy-mame-se-ji-proto-bat/
kopretinka
06.01.16,14:54
kvaka,ropa nie je prírodný produkt.....aj keď teda nevznikla umelo niekde v laboratóriu....jej prapôvod je prírodný....ale je to svinstvo.....
Dáša_
06.01.16,15:06
ja som skúšala všeličo - aj tu spomínané oleje - nakoniec mi zabrali zmiešané krémy z lekárne. konkretne som v kelímku zmiešala v podstate rovnaký diel infadolanu, calciovej masti a krému s vitamínom C. Príjemná konzistencia a v podstate po 2 dnoch bol vidieť výsledok. Cena tých krémov bola okolo 7€ za všetky.
kopretinka
06.01.16,15:16
ono je podstatné aj to,čím sa umývaš,predpokladám,že tekutým mydlom.treba vymeniť za tuhé mydlo,prírodné.Ale nie "glycerínové" ale vyrobené klasickým spôsobom(za studena alebo za tepla).
Treba sa opýtať výrobcu,predajcu,aké je to mydlo.
misomiso
06.01.16,16:04
Ropa ma prirodny povod podobne ako napr. olovo, ortut alebo uran.
Terezia13
06.01.16,16:39
možno by som vyskúšala prírodné vyživujúce masky, pozri na internete, mám to vyskúšané
mareko
06.01.16,18:09
Presne tak, detský olej pridať napríklad aj do telového mlieka (nie každý znesie na sebe čistý olej).
lujza.j
06.01.16,18:53
čistý olej sa natiera na vlhkú pokožku primerané množstvo.....voňavý argánový na telo mňám:)
terezamaria
06.01.16,19:01
Kopretinka môžeš mi aj tento link zmazať, ja som myslela, že mažeme linky novým nickom, ktoré spamujú, ale prosím......https://sk.wikipedia.org/wiki/Ropa
Dáša_
06.01.16,19:38
ja som si kúpila už dva rôzne argánové a teda, mne to zapácha. A nie je to tým, že by boli staré :D Naviac, mna, ked si nanesiem argánový na tvár začne vyslovene páliť. Takže ja si osobne myslím, že treba skúšať, každému vyhovuje niečo iné
lujza.j
06.01.16,19:49
mne voní...teda môjmu nosu.... pekne po orieškoch:)...ja sa napatlem bársčím...pšeničné klíčky,šípkový...ale na tvár dlho olej z praženej kávy...
Žabinka
06.01.16,20:03
aj mne vonia.. dostala som kedysi ako darček k nákupu voňavky prípravok na vlasy s argánovým olejom.. vlasy krásne voňali ešte dlho po umytí..
kopretinka
06.01.16,20:04
terezamaria,zmazala som link na MLM firmu,ktorá predáva produkty.
môj link je na wikipédiu,tá nič nepredáva.
Mária27
06.01.16,20:23
Arganový olej alebo slanina
zanetth
06.01.16,20:33
Kokosový olej
pepsikova
06.01.16,21:19
...citujem:
kopretinka (Dnes 16:40) pepsi,ty mne neraď,čo mám a nemám propagovať.VAZELÍNA JE Z ROPY.a je jedno,na čo je určená.čosi o tom viem a vedela by si aj ty,keby si sa zaujímala.to nie sú tajné informácie.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Vazel%C3%ADna..

..noo, moja, factom ty možeš propagovať čo duši libo, jedna vec je istá, že keby si raz čistú detskú vazelínu odskúšala na svojej hube a sadla by ti, teda pokožka by ju prijala, tak by tá vazelína mohla byť aj riedená trichlorom, používala by si ju, lebo ti pasuje...takže sa nerozdrapuj zbytočne prudko..a hlavne ak si ju neskúšala, nepropaguj..a ak si ju skúšala a nepasovala ti, nuž je z ropy a ropa ako taká ti nepristane..čo už..
avalik
06.01.16,21:46
Kopretinka, vazelina svinstvo? O co opieras svoje tvrdenie? Ja si robievam nechtikovu mast z vazeliny a nic lepsie nepoznam - a moji znami tiez, nechtik ma svoj ucinok a po natreti nie som tak mastna ako ked som pouzivala mast.
terezamaria
07.01.16,06:18
Zmazala si kopretinka link na vazelínu, ktorú ja používam....som na Porade cca 7 rokov, snáď nechceš povedať, že to bol spam nováčika, ktoré sa tu mažú?
Dokonca si dovolíš napísať zmazanie reklamy....čo ja som zadala tému? Rada je u Teba reklama?
kopretinka
07.01.16,13:35
nech sa páči,používaj si trichlór,ak ti sadne na hubu.jediný,kto sa tu rozdrapuje,si ty.
Peggynka
08.01.16,07:03
Pre mňa je najlepšia masť na kravské vemená :eek: Čistý mliečny tuk s hamamelisom; Hamamelis je vhodný na (+ účinky):
- všetky typy pleti, vrátane jemnej, citlivej ale najmä na suchú pleť a pokožku
- upokojuje pokožku tváre
- regeneruje, posilní, redukuje vrásky a vyrovnáva farebný tón pleti
- hydratuje a fixuje vlahu vo vrstvách pokožky
Pred pár rokmi som dostala drahý francúzsky značkový krém a po natretí mi na pleti vystúpili kropaje potu,ale na kožené chlapove topánky bol dobrý :) :):)
amakov
08.01.16,11:52
Aj ja mám veľmi suchú pleť, často sa mi tvoria šupinky a tvár ma často až svrbela Vyskúšala som rôzne pleťové krémy až mi kozmetička poradila, aby som skúsila používať vazelinu bielu + detský olej. Takže, ja si v lekárni kúpim bielu vazelinu a zmiešam s malým množstvom detského oleja. Po natretí na tvár a dekolt, si prípadný prebytočný krém, zotriem savou papierovou vreckovkou. Nemám problém, že by sa mi upchávali póry, tvorili zápaly. Je pravda, že je to mastné a nie pre každého vhodné, ale mne to pomáha. Ale, myslím si, že opatrný treba byť pri pri počiatočnom používaní, akéhokoľvek krému, jedná si ho nevie vynachváliť, iná zasa opačne.
lujza.j
08.01.16,12:22
na hamamel furt zabudnem,že ho chcem kúpiť..dík...
Estetic
18.01.16,07:51
V otázke je nedostatok faktov na to aby sa dalo odpovedať.Suchá pleť kde?Ako dlho?Aká kozmetika doteraz?Vek pýtajúceho sa?
TamŠte
18.01.16,12:21
Už nemám problém so suchou kožou, pomohol mi ten arganový olej, ďakujem.
Anika61
18.01.16,13:55
To je super:-) :-)
Jozef Tichý
19.03.18,06:05
Suchú pleť má asi päťdesiat percent populácie ľudí čo sa prejavuje začerveňaním a oľupovaním a drsným, hrubým povrchom pokožky. Je to pomerne častý problém, ktorý sa dá liečiť veľmi dobre. Medzi hlavné príčiny vzniku suchej pleti patrí dehydratácia pleti zvonka a dehydratácia organizmu zvnútra, nedodržiavanie zásad správnej životosprávy, častý a dlhý pobyt na slnku a ďalšie poveternostné faktory.
Vzniknutý problém začnite hneď riešiť. Pite veľa tekutín ale len vodu, nefajčite, nepite kávu a zabezpečte si aj kvalitnú stravu bohatú na vitamíny.
Použite kvalitné kozmetické prostriedky na hydratáciu pleti, ale dbajte nato, aby ste si používali produkty na suchú pleť, v opačnom prípade si pleti môžete aj viac ublížiť. Na regeneráciu pleti si spravte kúru s hyalurónovým sérom a kombinujte to s hydratačným krémom. Podrobnejšie informácie a konkrétne kozmetické prípravky si môžete nájsť na webstránke https://www.naturelook.eu/87-sucha-plet