tima761
05.01.16,19:38
Môže kontrolórka obce nariadiť riaditeľke MŠ aby ´do plánu kontinuálneho vzdelávania napísala konkrétne vzdelávania ak niektore vzdelávania sa dostanú do ponuky v organizáciách ktoré vzdelávania organizujú až v priebehu roka.
avalik
05.01.16,19:16
ano, pokial vzdelavacia aktivita bude vyzadovat financne prostriedky hradene z rozpoctu skoly
tima761
05.01.16,19:37
Tak toto nehrozí ,my si všetko aj cestu aj vzdelávanie platíme samé a dokonca aj vzdelávanie je v čase nášho voľna príp. dovolenky. Na OU sa skôr boja, že nám po získani kreditov budú musieť zvýšiť o 6%plať.Čo je dosť smiešna suma pri 550E v hrubom. Ale na to máme nárok .Lebo všade sa hlása ako sa máme vzdelávať a toto je ukážkove bránenie vo vzdelávaní.
Terezia13
05.01.16,19:39
nie, prečítaj si zákon 369/1990 § 18, ktorý sa týka hlavného kontrolóra

hlavný kontrolór nie je zriaďovateľ

(2) Hlavný kontrolór najmä
a) vykonáva kontrolu príjmov a výdavkov rozpočtu
obce a hospodárenia s majetkom obce, ako aj hos
podárenia rozpočtových organizácií obce a príspev
kových organizácií obce,
b) vypracúva odbornéstanoviská k návrhu rozpočtu
obce a záverečného účtu obce pred ich schválením
v obecnom zastupiteľstve,
c) predkladá výsledky kontroly priamo obecnému za
stupiteľstvu,
d) predkladá obecnému zastupiteľstvu najmenej raz
ročne správu o výsledkoch kontrolnej činnosti,
e) spolupracuje s príslušnými štátnymi orgánmi vo
veciach kontroly hospodárenia s prostriedkami pri
delenými obci zo štátneho rozpočtu.
(3) Hlavný kontrolór sa zúčastňuje na zasadnutiach
obecného zastupiteľstva a na zasadnutiach obecnej
rady s hlasom poradným.
(4) Hlavný kontrolór je oprávnený nahliadať do úč
tovných a pokladničných dokladov, ako aj do iných do
kumentov týkajúcich sa pokladničných operácií, vede
nia účtovníctva, nakladania s majetkom obce
a do iných dokladov potrebných na výkon kontroly.
(5) Funkcia hlavného kontrolóra je nezlučiteľná.......
tima761
05.01.16,19:57
no ak mám byť úprimna zákony a ich výklad mi veľa nehovorí, neštudovala som výklad zákonov a ako veľa obyčajných pracujúcich ľudí práve preto hladám zrozumiteľné odpovede ale ak som to pochopila z toho čo čítam tak kontrolorka nemá v náplni práce starať sa riaditeľke do metodických vecí a potom ako môže riaditeľka vedieť v septembri aké vzdelávania budú k dispozícii počas šk.roka? takéto vzdelávania sú v ponuke až v priebehu roka. Celkovo dosť nelogické mi to príde a diskriminujúce ako sa máme vzdelávať ,ked nám to v podstate neumožnia?mame iné práva ako učiteľky v iných škôlkach?
Terezia13
05.01.16,20:17
ale na to je riaditeľka, aby to zabezpečila a uznala, alebo neuznala, či je to vzdelávanie potrebné pre škôlku alebo nie, ak je škola - škôlka s právnou subjektivitou, a aj tak môže riaditeľka navrhnúť zriaďovateľovi škôlky, že je potrebný taký alebo taký kurz pre rozvoj škôlky, to všetko záleží od riaditeľa - riaditeľky, tá musí hlavne konať nie hlavný kontrolór, tu neide o to, či máte alebo nemáte nárok ako pedagogický zamestnanci, ale či je to potrebné pre škôlku a o tom rozhoduje na požiadavku riaditeľa/ -ky, zriaďovateľ, totiž dnes sú všetky škôlky financované z prostriedkov zriaďovateľa bez akejkoľvek dotácie a mnohé obecné úrady majú problém to utiahnuť, chápem, že každé euro by sa hodilo, ale financie nepustia
tima761
05.01.16,20:23
tiež máme ten názor,ale ona výslovne zakázala riaditeľke dopísať počas roka nejaké vzdelávania.NO ako môžeme v sept.vedieť či vo februári bude nejaké vzdelávanie .Riaditeľka nám učiteľkám nemá problém to podpísať ale bojí sa koltrolorky