zolik2001
06.01.16,16:09
Chcem sa opytat. Doteraz som vystavoval vsetky faktury cez isty nemenovany fakturacny program. Od noveho roku som urobil zmeny a na mojom eshope uz mam zaimplementovany program ktory mi automaticky generuje faktury. No venujem sa aj inym aktivitam a preto stale potrebujem vytvarat faktury cez moj fakturacny program no tie faktury uz maju iny vyzor. Samozrejme poradie faktur by bolo dodrzane. Moze to byt pri kontrole problem ze faktury z eshopu su vyzorovo ine nez faktury z fakturacneho programu.
Uctovnicka mi povedala ze to tak nesmie byt no ja nemozem donekonecna vystavovat vsetky faktury z eshopu manualne.

Dakujem vsetkym za odpoved.:):)
kn-alka
06.01.16,15:11
nevadí, že každá vystavená faktúra bude iného výzoru, hlavne aby bola riadne zaúčtovaná a priznané všetky príjmy.
zolik2001
06.01.16,15:15
Osobne si tiez myslim ze to vadit nebude no uctovnicka povedala presny opak a dost razne a vzdy sa odvolava ci si rozdielny vyzor faktur obhajim pri kontrole DPH.
Vsetko riadne uctujem ako sa ma
Mila123
06.01.16,15:18
podľa môjho názoru nie je žiaden problém, pretože aj naši klienti si vystavujú faktúry, niektoré zo svojich programov, niektoré dokonca aj ručne, niektoré fa im vystavujeme my.....opýtaj sa účtovníčky prečo podľa jej názoru by bol problém, pretože aspoň ja o tom neviem, žiaden zákon, vyhláška či nariadenie to nezakazuje.....
zolik2001
06.01.16,15:23
No poviem to takto. Kedysi mi robila uctovnictvo mama no uz tu nieje a tak v tom pokracuje uctovnicka ktora u nas robi dlhe roky no je to taky strachoput clovek a vzdy ked pride nieco nove vzdy je s tym problem. Podla mna vyzor faktury je hlupost podstatne su cisla a zauctovanie. No preto sa to pytam na porade lebo su tu ludia mudrejsi a skusenejsi a tak snad mi zle neporadia.
avalik
06.01.16,15:25
Ak su na fakturach uvedene vsetky nalezitosti podla zakona o DPH, tak nie je povinnost aby mali rovnaky vyzor
Dokonca mozes mat aj samostatny ciselny rad pre vydane faktury z eshopu a samostatny ciselny rad pre ostatne cinnosti.
Napr. 1116xxxx pre eshop a 1216xxxx pre ostatne cinnosti, kde prve cislo oznacuje vydanu fakturu, druhe cislo ci ide o eshop alebo inu cínnost, dalsie dve cislice rok a posledne stvorcislie (podla potreby) ciselny rad
Mila123
06.01.16,15:26
ja tu chodím často, každý deň, aj ja sa tu učím....edukácie mi neubližuje......
Mila123
06.01.16,15:30
vymeň účtovníčku........
zolik2001
06.01.16,15:34
13000 prispevkov to o niecom svedci. Ja nemam velmi cas na poradu a tak som tu iba sporadicky a uctovnictvo nechavam na viac kompetentnych aj ked asi by som do toho mal viac pozerat.
pavol54
06.01.16,16:05
zolik počuvaj tak jej vypni tlačiareň a nech ti zaúčtuje ručne vypísanú to ti povie že sa nedá? Tak sa jej spýtaj čo robila v škole. Pokazila sa mi tlačiareň tak som vypisoval dva týždne ručne(tlačivo ševtu) a potom som ich založil a nič sa nedeje ak má náležitosti a číselnú radu
zolik2001
06.01.16,23:33
No az sa jej na to opytam co by robila keby ze nepojde tlaciaren.
Dav
07.01.16,04:31
Ak má aj v inom takéto názory, hľadaj si inú účtovníčku. A povedz, že áno, obhájiš, najmä ak bude taká láskavá a zaúčtuje tie faktúry vygenerované z e-shopu do účtovného programu.
Dav
07.01.16,04:35
Podstatné sú dve veci : aby faktúry spĺňali náležitosti účtovného dokladu a aby boli zaúčtované v účtovníctve. Ak e-shop negeneruje faktúry vo formáte vhodnom pre import do účtovného programu, treba ich tam dať ručne, ako keby išlo o dodávateľskú faktúru. Nech si pani účtovníčka rozšíri vedomosti na aktuálne stavy zákonov alebo ju vymeň.
misoft
07.01.16,10:43
@zolik..... Zákon stanovuje, čo má faktúra obsahovať, ako sa má vyplňovať - https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/dane/dan-z-pridanej-hodnoty/vyhotovovanie-faktur - ale nestanovuje, ako má vyzerať.
Ak toto "účtovníčka" nevie.... je načase, aby skončila s účtovníctvom a začala účtovníctvo študovať....
pavol54
07.01.16,11:31
k motyke, k motyke (ale aj tam nemôže ísť bárkto)
Consultix
07.01.16,23:13
Zoli, si platca DPH?
misoft
08.01.16,06:05
...lebo ak pán Boh dá.... i tá motyka vystrelí... A čo na to potom policajti? A zákon? ....
zolik2001
08.01.16,21:14
Ano som kvartalny