Benko
06.01.16,18:49
Klient zamestná susedovie chlapca do času, kým bude potrebný v inej firme. Majú to ale zorganizované tak, že chlapec dostane ponuku a buď berieš ihneď alebo berú ďalšieho v poradí, t.j. teoreticky môže dať zamestnanec okamžitú výpoveď. Tak nechce žiadnu výpovednú lehotu ani zamestnanec ani zamestnávateľ.
Preto by som do prac zmluvy napísala, že v prípade výpovede zo strany zamestnanca, výpovedná lehota nezačne plynúť. Len nie som si istá, aby to nebolo, že sa vopred vzdáva svojich práv alebo tak nejak.
Ďakujem
mzdarka renca
06.01.16,17:53
nie, nemôže.
- zam-c sa nemôže zriecť svojich práv v zmysle ZP
- ak to chcú obaja, tak je tu inštitút skončenia PP podľa § 60 ZP, čiže sa skončí PP dohodou.
jelalim
06.01.16,18:01
susedovie chlapca nech je zamestnane v skusobnej lehote, tam moze ukoncit kedykolvek, alebo nech ukoncia pomer dohodou, co mozu ukoncit uplne kedykolvek a nemusi sa cakat na ziadne vypovedne lehoty.
Benko
07.01.16,05:12
Ďakujem. A čo odstupné potom, bude musieť byť vyplatené?
ivka70
07.01.16,06:53
Odstupne suvisi so sposobom ukoncenia PP - ale len pri vypovedi danej zamestnavatelom, podla podmienok ZP
Tweety
07.01.16,06:58
Okamžitú výpoved ZP nepozná, zam-c môže okamžite skončiť PP podľa zákonných podmienok. PP je možné skončiť aj dohodou ale nedať možnosť VD do zmluvy nemôže.
veronikasad
07.01.16,11:04
V pracovnej zmluve nemusi byt dojednana skusobna doba, vypovedna doba sa riadi Zakonnikom prace. Pracovny pomer k hocijakemu datumu so suhlasom zamestnanca aj zamestnavatela moze byt ukonceny dohodou v zmysle par.60 Zakonnika prace
avalik
07.01.16,11:20
Tu by sa nezriekal svojich prav zamestnanec ale zamestnavatel
ivka70
07.01.16,11:24
To nie je pravda, zamestnanec by sa zriekol prava na vypovednu dobu .... tomu ju zarucuje ZP pri vypovedi danej zamestnancom.
mzdarka renca
07.01.16,11:34
presne, veď to tam aj v zadaní píše, citujem: Tak nechce žiadnu výpovednú lehotu ani "zamestnanec" ani zamestnávateľ.
Preto by som do prac zmluvy napísala, že v prípade výpovede zo strany "zamestnanca", výpovedná lehota nezačne plynúť. - tu sa tiež zrieka svojich práv na výpovednú dobu, čo je v rozpore so ZP.