hudos0781
06.01.16,20:44
dobrý deň, chcel by som si otvoriť obchod s oblečením. ale chcel by som vedieť ako to je s kupovaním tovaru. môžem si ho kúpiť odkiaľkoľvek a následne ho môžem predávať vo svojom obchode? napr. že by som išiel na nejaký internetový e-shop v maďarsku, poľsku alebo na ukrajine kde sú ceny nižšie tam by som nakúpil tovar prišiel by mi na slovensko a následne by som ho predával vo svojom obchode. môže sa to aj takto? prípadne teraz som zaregistroval, že ľudia často nakupujú z aliexpresu. takže by som nakúpil tam. je to možné alebo to musí byť nakupované iba z veľkoskladu?
avalik
06.01.16,20:25
Mozes, musis vediet preukazat povod tovaru.
Zaroven musis zvazit za akych obchodnych podmienok nakupujes a ako vyriesis reklamacie tovarov - kedze nekupujes ako spotrebitel.
hudos0781
06.01.16,21:40
čo je myslené tým preukázať pôvod tovar.. to je nejaký doklad o kúpe? bloček, katúra?
avalik
06.01.16,21:49
Ano ... a preco si myslis, ze ludia radsej kupia od teba za drahsie a neobjednaju si priamo z internetovej stranky za tu cenu co nakupis aj ty?
Dáša_
07.01.16,04:43
nezabudni, že keď kupuješ ako podnikateľ, neplatí bezcolný limit. A bez dph. To pri nákupe z tretích krajín. No a potom je tu celá oblasť fajkov - to je tiež dosť záludná vec. Reklamácie tiež nebudú jednoduché. Aj s nimi treba počítať.
Skúsiť to samozrejme môžeš.