giga123
06.01.16,21:49
Dobrý deň , robíme rekonštrukciu jednej nehnuteľnosti. So stavebnou firmou máme uzavretú zmluvu o dielo. Ako by nám mali fakturovať dodaný stavebný materiál a práce od 1.1.2016? Je mi jasné, že stavebné práce bez DPH a my uplatníme samozdanenie. Ale čo stavebný materiál, ktorý tiež dodajú a použijú pri stavebných prácach? S DPH alebo bez DPH? Ďakujem.

Ja si myslím, že stavebný materiál by mali fakturovať s DPH, nakoľko ho nakúpili tiež s DPH a uplatnili si DPH na vstupe pri nákupe. Podľa mňa by mali by mali byť len čisto stavebné práce fakturované bez DPH.
Fakturoval už niekto v novom roku stavebné práce ???????
juzek691
07.01.16,08:53
Myslím, že aj materiál bez DPH, keďže v sekcii F nie sú len práce, ale aj napr.Bytové budovy, Ubytovanie pre komunity, Nebytové budovy atď. a to asi práce nie sú.
Anulka
09.01.16,19:46
V rámci stavebných prác sa samozdaňuje aj dodanie tovaru s inštaláciou a montážou, ak inštalácia alebo montáž patria do sekcie F
AdrianaA
13.01.16,07:36
súčasťou stavebných prác je aj materiál. Firma by Vám ho ani nemusela rozpisovať vo faktúre. Napr. vymaľovanie podľa m2- na faktúre sa neuvádza koľko KG farby, penetráku, štetcov, valčekov a iného materiálu sa spotrebuje. Ak to však klient vyžaduje, tak sa rozpíše. Nič to však nemení na tom, že je to dodané ako celok služba .