monika08031992
07.01.16,07:42
Dobrý deň, vyskytol sa mi problém pri počítaní miezd. Viacerí zamestnanci si už v novembri vyčerpali dovolenky a na mesiac december im už nezostala dovolenka ale do práce medzi sviatkami nechodili a tak im chýbajú dni. Chcela by som poprosiť o pomoc ako pri takejto situácii postupovať, keďže som sa s tým ešte nestretla. Dať im neplatené voľno? Tam zas treba odhlasovať zo zdravotnej.
Vopred ďakujem za každú radu.
ivka70
07.01.16,06:47
To mal riesit ten, kto ich nechal doma cez sviatky.
A akeho dovodu nechodili do prace?

Mas asi 3 moznosti:

1. prekazka v praci na strane zamestnavatela (ktory im nezabezpecil pracu)
2. nahradne volno a dohodnut s nimi, ze im to zaplatis ako odpracovane a do konca marca si to nadrobia
3. neplatene volno (najhorsi variant -odhlasenie do 8 dni uz nestihnes, nebudes im moct zaplatit ani sviatky medzitym atd.)

Ak sa da, dohodnite tiu 2.moznost.
Ale daj im to nahradne volno podpisat.
monika08031992
07.01.16,06:56
Oni vedeli, že už si dovolenku vyčerpali a proste sa so zamestnavatelom nedohodli a jednoducho nechodili do práce medzi sviatkami a ja si tu teraz lámem hlavu kvôli nim. A pri tom náhradnom volne sa ako má postupovať?
ivka70
07.01.16,07:09
Ak nemate tlacivo nahradne volno, vyrob ho (ako dovolenku) a nech podpisu cerpanie nahradneho volna, ktore si odpracuju do 31.3. (to tam mozes tiez dat)
Mal by to odsuhlasit ich veduci a ak by protestovali, tak sa im kludne povyhrazaj tym neplatenym volnom a ze si budu doplacat potom zdravotne poistenie sami.

Potom im tie dni zaplatis ako odpracvane a budes sledovat v nasledujucich mesiacoch, ze si ich skutocne odpracovali.
monika08031992
07.01.16,07:21
Takže tie chýbajuce dni im zapíšem ako náhradné voľno. A tie dni im mám zaplatiť tento mesiac? alebo vtedy kedy si ich budu odpracovávať?
ivka70
07.01.16,08:00
Musis im ich zaplatit v decembri ako odpracovane dni a nezaplatit ako nadcasy, ked si ich budu nadrabat.
monika08031992
07.01.16,08:01
Ďakujem :)