worker falcon
07.01.16,14:42
Ahojte, chcem začať využívať VRP. Doteraz som využíval ERP, kde bol na doklade text: tovar, a celková hodnota. Ako príloha vytlačený položkovitý súpis tovaru s cenami. Dá sa to takto spraviť vo VRP? že sa vždy nahrá nová položka v cene xyz (súhrnná cena z priloženého súpisu) a k tomu bude príloha súpis tovaru? Predpokladám, že technicky by to problém nemal byť, ale či niekto tomu nemôže niečo vyčítať.
misoft
07.01.16,13:44
worker falcon
07.01.16,13:58
ako vravím, technicky to možné je. ako položku sa dá dať hocičo, napr. "tovar podľa prílohy". Len či to principiálne nie je problém.
misoft
07.01.16,14:01
Pokiaľ som v čase zavádzania VRP sledoval, spomínali tam i prípad, že ak nebol konkrétny druh tovaru v zozname VRP, dal sa tam individuálne pridať. Pretože VRP pracuje s číslami, každý, kto používa VRP má svoje číslo, tak i pridaný tovar vo VRP bude asi uložený v jeho konkrétnej časti VRP.
worker falcon
07.01.16,14:05
ty si nečítal ten súbor, čo si mi postol :D nevadí, nerieš, nie si v obraze. každý užívateľ si nahrá svoj zoznam tovaru, koľko položiek chce. To nie je problém. A ako položku si môžem nahrať spomínaný text.
avalik
07.01.16,14:35
Nalezitosti dokladu su uvedene v § 8 zakona o ERP.

Uhradu suhrnnej sumy mozes zaevidovat, len ak ide o fakturu a vtedy na doklade uvadzas len napr. "Uhrada FA xxx" a neuvadzas DPH. Zakon neuvadza moznost namiesto oznacenia tovaru, jeho mnozstva uvadzat na doklade "tovar podla supisu" a jeho celkovu cenu.
worker falcon
07.01.16,20:00
pozeralo sa na taký doklad niekoľko kontrol (a nie, hygiena to nebola), a žiadny problém. aby bolo jasné, tak na bločku z ERP bola suma bez DPH, DPH a spolu. takže nejakým spôsobom to je možné.