misoa24
07.01.16,17:16
zdravim moze sa lepit polystyren na sadrokarton ktory neni tepelne izolovany myslim strop???
Jedna sa oto ze sme sa stahovali do RD a neskor sme zistily ze stropy z kartonu su neni izolovane vatou ci sa moze takto to vyriesi namiesto pracneho draheho znovuurobenia celeho kartonu tak PORADTE PROSIM
creativko
07.01.16,16:27
Môže.
Potom uvidíš čo si spravil.
misoa24
07.01.16,17:22
???
vlado 33
07.01.16,17:31
Dnes môžeš lepiť všetko čo chceš a na čo chceš. Vyber si správne lepidlo, od nejakého výrobcu ( ja preferujem Den braven) a lep. Nezabudni si pripraviť podklad, je napísaný na obale lepidla, riaď sa podľa návodu. Hlavne nešetri....teraz platí.....kto šetrí......prerobí.
vlado 33
07.01.16,18:06
Málo info: ako je starý dom?
chceš izolovať pod strechou?
sú tam trámy, šaš, omietka?
strecha je áčková?
aký sklon strechy?
pošli foto
misoa24
07.01.16,18:14
nie pod strechou povala je prazdna jedna sa o prizemie strop su dosky drevene a znizene sadrokartonom
pavol54
07.01.16,18:19
porad sa tými čo robia fúkanú izoláciu ten polystyrén ako podhľad i ako ozdobný nie je žiadne estetické terno
vlado 33
07.01.16,19:05
Ja to prenechám viac znalým, nechcem niečo popaprať. Počkaj na lapejka, má skúsenosti.
vlado 33
07.01.16,19:54
Na povale je podlahová krytina dile?.... alebo aká je tam krytina? Sú tam nejaké ďalšie miestnosti?
Consultix
07.01.16,21:44
Urcite by som nelepil nepriepustnu vrstvu (polystyren) na existujuci SDK. Hlavne kvoli vlhkosti. Ak je to konstrukcne mozne, sprav si radsej dalsiu vrstvu SDK s prislusnou parozabranou a mineralnou izlaciou. Neviem o aku plochu sa jedna, ale SDK strop je relativne nizky naklad, tak by som uvazoval aj nad zhodenim povodneho a nahodenie noveho stropu. Bolo by to ciste, regulerne a bezpecne riesenie.
misoa24
11.01.16,16:16
takze este raz poradte rd prizemni povala strecha a ckova strop dosky medzera dosky palach omietka stropy znizene sdk o 30cm bez parozabrany a izolacie riesenie??? chcely sme dat polystyren 5cm lepeni penou a stropne kazety pripadne polystyren kotveny pvc taniermi a pod neho parozabranu foliu a na polystyren kazety PORADTE...............
vlado 33
11.01.16,18:03
Na povale by som odkryl podlahu podľa potrieb majstrov. Do medzi priestoru by som dal nafúkať celulózovú fúkanú izoláciu. Striekanú polyuretánovú iba v prípade ak by drevo bolo ošetrené Krovsanom. Aj to by som si ešte 100x premyslel. Pozri si tepelné odpory jednotlivých materiálov. To by som spravil ako prvé, pokiaľ je to možné.
pavol54
11.01.16,18:26
tak ako napísal vlado ale virtuálne radiť bez zodpovednosti, preto sa nájdi fúkané izolácie dnes je firiem čo to robia a medzi tými hľadaj ale najprv kým začneš robiť kalkulačku a ideš s výpočtami
kepipo
26.01.16,20:22
Ja si myslím že to nieje dobrý nápad.Treba zhodiť sadrokartón ,konštrukcia može ostať ,vyplniť izoláciou ale dokladne,na konštrukciu pripevniť paronepriepustnú fóliu z obojstrannou lepiacou páskou a nahodiť sadrokartón .Určite to nebude až tak finančne náročné.