Žabinka
08.01.16,09:31
Pri odhlásení vozidla do iného okresu nastala od 1.1.2016 zmena. Pri odhlásení vozidla musí byť prítomný aj kupujúci. To neplatí, ak kupujúci splnomocní predávajúceho na tento úkon overeným splnomocnením, alebo predávajúci pri odhlásení predloží kúpnu zmluvu, na ktorej bude overený podpis kupujúceho.
Ďalšia zmena je v tom, že pri odhlasovaní sa odovzdáva aj OEV časť I, tzv. čipová karta. Kupujúci dostane od predávajúceho len papierové OEV so zápisom odhlásenia vozidla.
http://www.minv.sk/?odhlasenie-vozidla-ineho-okresu
cipishka
26.01.16,16:53
prosim Vas, a tabulky mame vratit do mesta, v ktorom sme kupili auto, alebo normalne tam, kde prihlasujeme auto... v nasom okrese. Lebo niektori mi hovorili, ze SPZky musime vratit v Trnave, tam kde sme auto kupili, tam by sme dostali docasne SPZky s ktorymi pojdeme do Senca sa prihlasit na nas trvaly pobyt, tam by sme dostali nove senecke tabulky.
neviete nahodou? dakujem
Žabinka
26.01.16,16:56
tabuľky ŠPZ sa odovzdávajú pri prihlásení vozidla, vo svojom okrese..
http://www.minv.sk/?prihlasenie-vozidla-z-ineho-okresu
patrishaT
19.04.16,12:44
dakujem za link, tento som tu hladala.
prokoppd
29.06.16,20:17
Chcem sa spýtať, ako je to s tým odhlásením? Nerozumiem ako mám odovzdať OEV časť I, keď tú som odovzdal pri predaji auta, aby kupujúci mohol na ňom odísť domov. To si ho mám teraz vypýtať späť nech mi ho pošle aj so splnomocnením? Inak auto neodhlásim? Ďakujem
Žabinka
30.06.16,04:38
Chcem sa spýtať, ako je to s tým odhlásením? Nerozumiem ako mám odovzdať OEV časť I, keď tú som odovzdal pri predaji auta, aby kupujúci mohol na ňom odísť domov. To si ho mám teraz vypýtať späť nech mi ho pošle aj so splnomocnením? Inak auto neodhlásim? Ďakujem
áno..
dmc
30.06.16,05:30
.... presne ako pises. Potrebujes I. cast OEV + splnomocnenie. To ti musi kupujuci poslat (doniest)

Dalo sa tomu predist takym sposobom ze ste mohli v den predaja spolocne zajst na Dopravny inspektorat a tam vykonat zmenu avsak nie vzdy sa to da.

Splnomocnenie je mozne udelit aj elektronicky - pokial ma buduci majitel novy OP s cipom a zarucenym elektronickym podpisom.
Barbora225
30.06.16,15:21
kupujem auto z ineho okresu a potrebujem splnomocnenie aby namna mohlo byt auto odhlasene povodnym majitelom. je toto splnomocnenie nejako "predtlacene" alebo ako ho mam napisat, kedze klasicke splnomocnenie k prepisu auta je len pre podovdneho majitela, ze ho niekto zastupuje.. dakujem
Žabinka
30.06.16,15:30
kupujem auto z ineho okresu a potrebujem splnomocnenie aby namna mohlo byt auto odhlasene povodnym majitelom. je toto splnomocnenie nejako "predtlacene" alebo ako ho mam napisat, kedze klasicke splnomocnenie k prepisu auta je len pre podovdneho majitela, ze ho niekto zastupuje.. dakujem
nie je predpísané žiadne tlačivo..
v tejto téme http://www.porada.sk/t285510-prepis-auta-po-novom-z-pravnickej-na-fyzicku-osobu.html#post2864618 som priložila vzor splnomocnenia, prispôsob si ho svojim potrebám.. a nezabudni že podpis toho na koho sa vozidlo odhlasuje, musí byť overený..
Barbora225
30.06.16,18:35
dakujem pekne :)
culike
01.08.16,08:27
dobry, ja sa chcem spytat, co v pripade ak osoba A predava vozidlo osobe B a ta ho hned preda osobe C.. ci musi sa zapisat aj predaj z A na B a potom B na C alebo by stacilo len ak to prepise osoba A rovno na C.. pritom osoba C je aj z ineho okresu cize to bude do ineho okresu.. a co v pripade ak je osoba A uvedena v osvedceni o evidencii ako este drzitel a vlastnik je leasingovka aj ked realne uz je vlastnikom osoba A.. ci staci nejaky suhlas leasingovky s prepisom alebo co? dakujem za pomoc
Žabinka
01.08.16,08:57
dobry, ja sa chcem spytat, co v pripade ak osoba A predava vozidlo osobe B a ta ho hned preda osobe C.. ci musi sa zapisat aj predaj z A na B a potom B na C alebo by stacilo len ak to prepise osoba A rovno na C.. pritom osoba C je aj z ineho okresu cize to bude do ineho okresu.. a co v pripade ak je osoba A uvedena v osvedceni o evidencii ako este drzitel a vlastnik je leasingovka aj ked realne uz je vlastnikom osoba A.. ci staci nejaky suhlas leasingovky s prepisom alebo co? dakujem za pomoc
najprv zmena z leasingovky na držiteľa A, na základe dokladov ktoré posiela leasingová spoločnosť pri splatení leasingu, lehota na vykonanie tejto zmeny na DI je 15 dní..http://www.minv.sk/?zmena-vlastnictva-vozidla súčasne s týmto úkonom odhlásiť vozidlo z A rovno na C, a vtedy je možný postup ako píšeš s vynechaním B.. ak bude vozidlo odhlásené z A na B, nedá sa prepísať rovno na C ale musí byť dodržaný postup A-> B-> C..
culike
02.08.16,06:59
a bude to aj platiť ak sa to prepisuje z PO na FO a následne FO to prepíše na ďalšiu FO? lebo som volala na dopravný inšpektorát a tam mi povedali že musím aj aj odhlásiť a prihlásiť
kusso
31.10.16,06:52
dobrý, ako je to s dokumentami ktoré treba mať pri odhlásení auta (žiadosť s údajmi nového držiteľa, osvedčenie o evidencii časť II alebo technický preukaz vozidla, čipovú kartu osvedčenie o evidencii časť I, ak bolo vydané, platný doklad totožnosti, písomné plnomocenstvo s osvedčeným podpisom osoby, na ktorú sa držba vozidla previedla)?
Ktoré sa odovzdávajú a ktoré ostávajú osobe čo odhlasuje auto?
Žabinka
31.10.16,07:09
dobrý, ako je to s dokumentami ktoré treba mať pri odhlásení auta (žiadosť s údajmi nového držiteľa, osvedčenie o evidencii časť II alebo technický preukaz vozidla, čipovú kartu osvedčenie o evidencii časť I, ak bolo vydané, platný doklad totožnosti, písomné plnomocenstvo s osvedčeným podpisom osoby, na ktorú sa držba vozidla previedla)?
Ktoré sa odovzdávajú a ktoré ostávajú osobe čo odhlasuje auto?
predkladajú sa: osvedčenie o evidencii časť II papierové, čipová karta osvedčenie o evidencii časť I, ak bola vydaná.. do papierového sa vyznačí zrušenie vlastnítva plus nový držiteľ, plastovú kartičku si policajt vezme..