SamuelG
08.01.16,15:20
Mám vysávač Orava VY-211 bohužiaľ jeho akumulátor je úplne otrasný a veľmi rýchlo odíde. Kúpil som si u autorizovaného servisu náhradný akumulátor s tým, že si ho vymením a nebudem musieť kupovať celý nový vysávač. Dnes som však sa snažil vybrať pôvodný akumulátor z vysávača a zistil som, že ho nedokážem odpojiť.

Pýtal som sa v servise či to pôjde vymeniť, či ten akumulátor nie je na pevno a oni, mi povedali, že nie je tam na pevno.

Prikladám dva obrázky.

1. na tom prvom môžete vidieť ako je akumulátor pripojený. V podstate to vypadá ako by sa tá čierna nástrčka dala krásne dať dole tým že sa potiahne, ale skúsil som všetko a jednoducho neviem to odpojiť od toho akumulátora

2. na druhom obrázku je zas nový akumulátor s kovovou koncovkou na, na ktorú sa má zas nastrčiť tá čierna nástrčka z prvého obrázka.

Nepozná prosím niekto tento mechanizmus upínania ? ako sa dá odpojiť ten akumulátor ?
misoft
08.01.16,15:54
No veď predsa vytiahneš akumulátor z toho konektora (čierne) a zasunieš nový (má už navarený konektor pre zasunutie). Je to len zasunuté.... trochu viacej sily a je to vonku.
buchač
08.01.16,16:05
Použitie primeraného náradia (skrutkovač a kliešte) celú operáciu skráti.
Chytiť pevnú časť do klieští, koncovku mierne roztiahnuť a následne stiahnuť.
Po nasunutí nového zdroja koncovku jemne pritlačiť.
SamuelG
09.01.16,15:36
tiež som myslel že je to len zasunuté a ver že som to ťahal ako blázon a jednoducho nič ... je možné že som úplná lama :D mám to asi geneticky ale myslím si že keby to bolo len nasunuté tak to vytiahnem aj ako genetická lama :D
SamuelG
09.01.16,15:39
OK. Znie to jak návod z príručky mladých svišťov takže by som to mohol pochopiť :D ... ok skúsim to ... snáď mi to nevybuchne pretože bolo by to trápne že "umrel pri výmene batérii vo vysavači ":D
lujza.j
09.01.16,15:40
ved odchýl tú čiernu bužírku na to starom....čo je pod tým...odpoj a daj na nový...
buchač
09.01.16,16:09
SamuelG (Dnes 17:36) tiež som myslel že je to len zasunuté ...
=======================
Zasunuté, nasunuté,vsunuté,vysunuté, položené, založené,vložené....
Kua, šak to je jak v sexe...keď nevieš, nechaj tak...

...a nebuď lama, snaž sa...;) :D
Consultix
10.01.16,23:07
Ten konektor je klasicky Faston konektor, ale vo verzii, kde ta nasuvna samicka ma v sebe maly jazycek, alebo ocko, ktore zapada to tej dierky na samcovi, ktory je bodovym zvarom od vyroby na akumulatore.
Najjednoduchsie bude, ak odrezes z konektoru tu buzirku, aby si ten kolik/ocko vedel povolit a rozobrat spoj. Nasledne na konektor natiahnes samozmrstovaciu hadickku, spojis a teplym vzduchom (fen na maxime z blizka) zmrstis tu izolaciu. Ak ju natiahnes na pliesok privareny na aku, tak okrem izolacie Ti to bude istit aj samotny kontakt.
buchač
11.01.16,07:34
Ta si mu teda pomohol....;) :D :D :D
lujza.j
11.01.16,07:37
ja by som to už mala dávno vymenené:D:---