michaela329
08.01.16,23:16
Máme 13 ročného maltezáčika, v poslednom roku je s ním problém po strihaní. Dávame mu robiť vždy ten istý zostrih, ale psík je v poslednej dobe po ostrihaní nepokojný, hľadá si úkryt, nespí, olizuje sa v okolí pohlavných orgánov a tie ma zdurené a ako keby poškriabané - škriabe si ich sám, po odchode zo salóna ich nemal zodraté. Neviete, čo môže byť príčinou? Ako také škrabance ošetrovať? Umývam harmančekom a potieram kokosovým olejom (ak si to zlíže, tak je aspoň jedlý). Ďakujem za rady.
vlado 33
08.01.16,22:25
Daj mu u vetoša vytlačiť análne váčky. Jedná z príčin škriabania psa, veľmi častá.
ivka70
09.01.16,08:28
Nam tak yorshir zacal zle reagovat na dezinfekcne prostriedky, ktore v salone pouzivali na upravu srsti po strihani. Dostavali sme ho z alergickej reakcie tak 2-3 tyzdne.
Dohodli sme sa, ze ho budu len strihat a nepouziju nic okrem cistej vody, reakcie na kozi prestali.
Treba odstranit pricinu skrabania, skuste veterinara, nech vyluci kozne ochorenie.
alaya1
09.01.16,09:23
Pravdepodobne ide o reakciu na strihanie strihacim - holiacim strojcekom. Ziadajte psa strihat len noznicami aj v okoli genitalii, ak to strihacka noznicami nezvlada, treba najst salon, kde to vedia robit. Urcite by som to nenatierala olejom, ale nejakym upokojujucim prostriedkom- napr. detsky puder, pripadne sudokrem, psa drzte dovtedy, kem sa prostriedok nevstrebe, ak je pes po ostrihani nepokojny,nedavajte ho strihat nakratko, ale aspon na cca 5-6 cm..
michaela329
09.01.16,09:24
vačky má vytlačené, robia mu to vždy pri strihaní. s týmto nemáva problém, veľmi málo sa mu zapaľujú. to škriabanie má v okolí semeníkov a vždy len po ostrihaní.
michaela329
09.01.16,09:25
bude to asi tá dezinfekcia, po kúpaní mu nič nebýva a reakcie sú vždy po strihaní. neviete niečo na ošetrenie škrabancov, zmiernenie podráždenia? Ďakujem.
alaya1
09.01.16,09:32
odpovedala som v prispevku
mareko
09.01.16,09:37
Ak máte doma Bioptron, tak ho treba svietiť (ošetriť presne tak, ako človeka). Uľaví a samozrejme aj vylieči škrabance a ranky.
Terezia13
09.01.16,10:54
pri zapálení análnych žliaz sa psíkovia vozia po zadočku, skôr to môže byť alergia na tie "kozmetické" prípravky, ktoré sa pri strihaní používajú, ale u 13-ročného psíka si myslím, že tá koža je už zoslabená a celkovo reaguje na strihanie na citlivých miestach alergickou reakciou a stačí, keď ten strojček je často používaný a "šklbe". Jeho to už môže aj bolieť
ivka70
09.01.16,14:38
Repik alebo harmancek su fajn
ale trva to dlhsie, hlavne, ked si to pes skriabe
inak sliny samotne maju hojive ucinky, on vie, ze si rany musi vylizat :)
Insk, ja som aj Fenistil pouzila, skludnil reakcie.