ArMoR111
09.01.16,18:49
Zdravím poradovníci,
Sme malá firma predávajúca elektoriniku. Môžeme svojím klientom ponúknuť vlastné "poistenie" na prípadné poškodenie užívateľom? Predstavujem si to ako rozšírenú záruku, avšak nie som si istý, či to nie je zakázané. Za vaše odpovede ďakujem :-)
ivka70
09.01.16,17:57
Ako poistenie asi tazko, na to by ste museli mat licenciu.
Museli by ste to vymysliet inak.
ArMoR111
09.01.16,17:59
A napr. ako "rozšírená záruka" na manuálne poškodenie?
ivka70
09.01.16,18:03
Zaruku dava vyrobca,vy ste predajca. Co urobite, ak vam prinesie zakaznik takto poskodeny vyrobok, kde si tu vasu "zaruku" kupil?
ArMoR111
09.01.16,18:07
Ďakujem za tvoje komentáre :-). Disponujeme aj servisom, väčšina poškodení je ľahko opraviteľná. Realizácia tejto "rozšírenej záruky" nie je problematická, skôr ma zaujímajú zákonné prekážky v predaji tejto služby.
Chobot
09.01.16,23:40
Nemôžeš to definovať ako "poistenie" Ako napísala ivka, na to treba mať licenciu poisťovne.

Môžete to ale nejakým spôsobom definovať v sadzobníku či cenníku opráv, napr.:

oprava výrobku zakúpeného u vás pri poškodení .... - cena 0 EUR

a takto to aj prezentovať pri predaji.
profesional
12.01.16,12:09
Samotné poistenie nie. Ale môžeš to definovať inak, ako komplex vzájomných práv a povinností na báze zmluvnej voľnosti. Aby nešlo o obchádzanie zákona, musí ten komplex oproti tomu čo je povinné a bežné v poistných zmluvách obsahovať ešte nejaký prvom spotrebiteľskej vernosti. Takže vhodne urobenými zmluvnými podmienkami sa to dá riešiť. Docieliš tým rovnaký efekt, len sa to nebude volať poistenie a bude tam trošku uspôsobený rozsah práv a povinností oproti bežnému poisteniu.
ArMoR111
12.01.16,16:10
Ďakujem za konštruktívnu odpoveď, dnes som dospel k rovnakému riešeniu so spolužiakom. Prajem pekný zbytok dňa :-)