linda61
09.01.16,19:14
Dobrý deň,
1. Vedel by mi prosím niekto poradiť, čo to znamená keď na katasterportále vyhľadám parcelu, vytiahnem si k nej LV a údaje o rozlohe napísané priamo v mape nesúhlasia s údajmi na LV? 2. A čo to znamená, keď na tom LV sú uvedené ďalšie parcelné čísla, ale na mape neexistujú? (Ďakujem za upozornenie, dopĺňam, že sú to parcely "E".) Aj vyhľadávač parciel na mape to napísal a nenašla som ich ani manuálne prehľadávaním mapy. 3. A ešte by som chcela vedieť, čo to znamená, keď na parcelu je LV "nezaložený". Parcela by mala byť totiž, tak ako aj okolité, vlastníctvom jednej osoby (podľa jej slov). Písala som aj priamo na GeKa, ale samozrejme, že odpoveď žiadna. Budem vďačná za každú radu. Ďakujem!
Linda
misoft
09.01.16,18:16
A parcela aká? E alebo C.... lebo i toto je podstatné....
Letko
09.01.16,18:19
Vyskúšaj ešte toto:

http://mapka.gku.sk/mapovyportal/
Chobot
09.01.16,21:53
Môže byť chyba aj vo vykreselní mapy. Tiež sa mi stalo, že bola číslom označená iná parcela, než bola v skutočnosti. O pár dní to už bolo zakreslené správne.

Napíš mi do SS kataster, číslo LV a čísla parciel. Preverím to.

K 3. otázke - znamená to, že LV nebolo v katastri založené. Majiteľom môže byť niekto podľa starých pozemkových kníh, len z nejakého dôvodu tá informácia nebola prenesená do nového systému - katastrálneho portálu.

K 2. otázke - a dala si si tie parcely vyhľadať podľa čísla parcely?
Miloš Mičega - CIMOM TN
10.01.16,05:46
Skontrolujte si, či to sú parcely "C" alebo "E".
Stav " E" v katasterportály na mape nie je.

Miloš Mičega - CIMOM - TN
linda61
10.01.16,07:39
Ďakujem, veľmi užitočný link. Síce som tam našla to isté, ako na kapor mape, ale aspoň to funguje normálne a je to omnoho krajšie a prehľadnejšie spracované.
linda61
10.01.16,07:56
Podľa LV sú to parcely E. Niektoré parcely podľa čísla z toho LV pekne na mape vidno (aj keď s jemne inými rozlohami) a niektoré nie. Keby som išla na príslušný kataster a vyžiadala si to LV a k nemu práslušné mapy, dajú mi ich? Nemám k nim žiadny vzťah, som len záujemca o kúpu a nechcem kúpiť mačku vo vreci. Ďakujem.
linda61
10.01.16,08:33
To by celkom sedelo s tým, čo hovoril predávajúci o historickom pozadí a s tým označovaním C a E (to som predtým nevedela, o čo ide a že je to tak dôležité, tak som si to doštudovala). Som rada, že to neznamená podvod, len byrokratické nedostatky. To by sa snáď mohlo dať dotiahnuť pri predaji / prepise na katastri. Prípadne asi potom zavolať geodeta, nech to všetko pozameriava a nech sa to zanesie do máp už poriadne. Vďaka!
p.s. Áno, zadávala som doradu čísla paricel z toho LV.
Miloš Mičega - CIMOM TN
10.01.16,14:19
Lv a k nemu mapa je verejne dostupný údaj. Takže samozrejme, že dajú.

Miloš Mičega - CIMOM TN
branislavp
14.01.16,23:40
Parcela "E" označená číslom, bez založenia LV, evidovaná na katastri, bez uvedenia mena vlastníka. Takáto parcela je problematická k odpredaju. Zrejme na katastri sa nenachádzajú patričné listiny, údaje k vystaveniu LV. Históriu zápisu pozemku nájdeš na katastri v pozemkovej knihe. Podľa čísla parcely Ti nájdu pozemnoknižnú vložku, v ktorej nájdeš historické zápisy. Podľa zistenia na katastri budeš potom postupovať administratívne tak, aby bol založený LV s konkrétnym vlastníkom. Ale to by si mala nechať na domnelého vlastníka, nech si to vlastníctvo dá do poriadku, aby Ti to vlastník mohol predať naraz všetko o čo máš záujem.