shamot
09.01.16,20:09
zakladam eshop na predaj fitness naramkov a chcem sa opytat ako to je v zakone s moznostou vratenia uz pouziteho tovaru naspat eshopu. Ma zakaznik pravo vratit uz pouzity fitness naramok naspat do eshopu? Lebo viem ze nepouzity tovar moze vratit do 14 dni bez udania dovodu. Ale ked ten naramok odskusa a napriklad sa mu nebude pacit, moze mi ho vratit naspat? Aku sumu mu mam potom vratit? Je to niekde definovane?... Ten naramok je v zapecatenej skatuli... ked ju otvori tak tu pecat pretrhne a ja uz nemozem ten naramok predat ako novy nepouzity.
misomiso
09.01.16,19:43
Bohuzial plnu. Zakon chrani iba zakaznika, nie obchodnika.
jslancik
10.01.16,08:11
Urcite vies, ako to robia velke e-shopy. v ponuke tam najdes "rozbalene", co je cca o 10% lacnejsie oproti novemu. Predpokladam, ze do straty nepojdes, ak to predas o nieco lacnejsie. S tymto vsetkym treba pocitat pri vybere sortimentu a tvorbe cien.
martinetto
12.01.16,12:05
Zákon 102/2014 Z.z. v § 7 ods. 6 rieši konkrétne prípady, v ktorých nie je možné odstúpiť od zmluvy. Podľa uvedeného od zmluvy nie je možné odstúpiť od zmluvy, predmetom ktorej bolo dodanie tovaru ktorý napr. nie je možné z hyg. dôvodov vrátiť a bol zabalený v ochr. obale. Avšak takýto náramok sa na toto nevzťahuje. Dôvodová správa k zákonu však hovorí, že spotrebiteľ by mal s tovarom manipulovať, alebo vyskúšať ho len takým spôsobom ako by mu to bolo umožnené v kamennom obchode. Napr. je povinný vrátiť tovar s pôvodnými vysačkami. Ak je tovar zapecateny, aj v takom pripade moze tovar vratit ak poskodi pecat (to iste plati napr. i pri notebookoch, ktore su tiez zapacatene). Proste vyskusal, nesedi mu to a preto tovar vracia. Vratit musis plnu sumu a to aj dopravou (blizsie info k doprave a vyske vrateneho plnenia za dopravne naklady su v Zakone).