borispredaj
09.01.16,20:53
Mam zaujem o vyrobu vlastneho alkoholickeho napoja a jeho nasledny predaj do restauracii, pohostinstiev, barov atd., pripadne konecnemu spotrebitelovi. Ake vsetky podmienky musim splnat? Myslite ze potrebujem mat od niekoho schvalene a odobrene ze moj napoj splna take a onake podmienky a ze je zdravotne nezavadny atd? A ak ano kto mi vie taketo ci uz povolenia alebo licencie vydat?
Dakujem za rady, postrehy a skusenosti

Mozem riedit vino napriklad perlivou vodou a nasledne ho uviest na trh a predavat konecnemu spotrebitelovi? Zakazuje mi to nejaky zakon?

Zakazuje na SVK nejaky zakon alebo nariadenie riedenie vina nealkoholickym napojom a jeho nasledny predaj konecnemu spotrebitelovi?
BXLmiami
11.01.16,07:26
Tak neviem či to zakazuje zákon,ale viem čo by asi na to povedal výrobca vína.
buchač
11.01.16,07:32
Hm...

Čo predajca...ale čo konzumenti...;)
Nie je dosť patokov na trhu ?
terezamaria
11.01.16,07:39
Môžeš podávať strik v krčme, reštaurácii, kaviarni....ako Ťa mohlo napadnúť predávať zmiešané víno s perlivou vodou v zapečatených fľašiach....asi nie si odborník na víno, lebo keby áno, takú otázku nezadáš....nedalo sa ináč.
borispredaj
11.01.16,11:13
strik neni patok ale ide skor o miesany napoj kde je zlozkou aj ovocne vino
borispredaj
11.01.16,11:14
nejde o klasicky strik....ide o miesany napoj ktoreho zlozku tvori aj ovocne a hroznove vino. Aky v tom vidis problem? Ako keby som bol odbornik tak tu nepytam radu :)
borispredaj
11.01.16,11:18
konzumenti by povedali na to to iste co pivari na radler :) chapem ze pre vinarov je strik akymsi trnom v oku
buchač
11.01.16,12:06
borispredaj (Dnes 13:14) nejde o klasicky strik....ide o miesany napoj ktoreho zlozku tvori aj ovocne a hroznove vino. Aky v tom vidis problem?
=====================
Ovocné a hroznové víno dokopy???
Šak z toho jaký bolehlav bude ?

Pfúúúú.... Ty si teda iný člen...sorry, ale fakt nie si odborník...
ivka70
11.01.16,13:31
A kto by ti na to dal svoje vino? ci budes kupovat v obchode?
terezamaria
11.01.16,18:22
buchač.....však predal by to len raz, aj keby sa náhodou dal niekto nahovoriť...
borispredaj
12.01.16,16:56
zle som to napisal....hroznove vino plus nealko....miesany drink....ci ako co je na tom zle? A buchac preco si myslis ze som iny clen ako pises? Za odbornika na vino sa nepovazujem pretoze takym odbornikom sa moze nazvat iba clovek co ma dlhorocne skusenosti, pozna teoriu a prax atd. atd. ale jedno ti prezradim....ucelom mojho snazenia neni podporit alebo nejak zdoraznit to ze vino by sa nemalo riedit a mixovat pretoze je to proti kodexu kazdeho vinara a milovnika vin ale ide o to najst dieru na trhu. Myslis si ze niekto kto kedysi prisiel s myslienkou zacat mixovat radler respektive spajat nealko zlozku s pivom mal hned privrzencov tohto napadu? A pozri dnes. Pamatam si ako som sam mal k tomu negativny postoj ako som vravel ze fuj sak to neni ani pivo a neviem co a po urcitom case sa radler tak udomacnil nie len na svetovom ale aj na nasom trhu ze sa stava prirodzenou sucastov skoro kazdeho pivovaru. Takze ak si mysli ze som iny clen tak ano prosim kludne. Som iny clen a taktiez ti prezradim ze mam vystudovanu strednu vinarsko ovocinarsku skolu. Daj si do goolu. Takze suma sumarum som tu ziadal o rady a nie o to aby som tu cital o tom aky som neni odbornik
borispredaj
12.01.16,17:09
vino by bolo priamo od vinara....zohnat vino by nebol najmensi problem kedze pochadzam z vinarskej oblasti....a ked uz kupim od niekoho vino tak mu moze byt jedno co s nim dalej urobim...ci ho pouzijem na spominane miesane napoje alebo ho nalejem do seba alebo vylejem do kanala nie?