salomen 33
10.01.16,11:06
Zdravím.Viete mi niekto poradiť alebo máte skúsenosť z praskaním klbov ale všetkých od krčnej po klby na rukách,laktoch ,zápestiach a podobne.Teda vylúčme nejaký konkretný problém z jedným klbom.Mám problém z ramenom mám v ňom zápaly.Može sa zápal rozšíriť na iné časti tela?Ešte to nie je vyriešené.V lete som mal aj kliešte.Bez prejavov.Ako keby aj šlachy odchádzali pretože nedávno mi vyberali aj uzlík z prsta,začínam mať problém aj v mieste upevnenia Achylovky na patu.Napadlo ma či sa mi nejako nerozbíja kolagen v tele ten je aj v šlachách aj v klboch.Teda kolagenáza.Uvítam každý názor pretože fakt tomu prestávam rozumieť.
Terezia13
10.01.16,11:15
jediné odporúčanie - navštíviť lekára, to je veľmi všeobecne napísané a príčin môže byť veľmi veľa - takže jedine lekár
Anika61
10.01.16,11:25
A myslíš,že my tomu budeme rozumieť viac...vyhľadaj lekára-najlepšie odborného...ortopéda,reumatologa...nech ti urobia rozbor krvi na zápalové procesy,prípadne aj na boreliozu....zaraď do jedálnička huspeninu...
http://zena.atlas.sk/praska-vam-v-klboch/zdravie/choroby/542683.html
niky32123
10.01.16,11:40
Mne tiež praskaju klby: celá chrbtica, ramená lakte zápästia nohy to isté. Ortopéd mi povedal že je to hypermobilny syndróm. Jediné riešenie ísť k ortopédovi nech vám povie diagnózu.
lujza.j
10.01.16,11:48
salomen 33
10.01.16,12:30
Lujza prečo si tu dala tie linky?Že to má stým niečo spoločne či ako?Veď o tom ramene som tu písal je to následok tej kľúčnej idú mi to za 2 týždne rozpýliť.Ale prečo mi praská celý človek?Hypermobilita klbov to asi nebude pertože zatial to praskanie je nebolestivé a zdaleka nemám nadmerne ohybné klby skor naopak.Myslel som niečo takéto druhý odsek:
http://www.nutraceutica.sk/sk/nutaceutika_vo_vyzive/zazvor/zazvorovy_caj.aspx
danse
07.03.17,12:37
Ja mam ten isty problem, nie je to nic zavazne, len s vekom sa to zhorsuje a aj to pobolieva.....Mne bolo odporucene pravidelne spevnovat svalstvo, tak sa tie klby nebudu tak skoro opotrebovavat, vyhovuje mi pilates cvicenie a rehabilitacia, cize masaze, bankovanie a pod. A este je dobre okrem zdraveho jedalnickam pridat nejake doplnky s kolagenom....
lujza.j
07.03.17,12:51
Tiez som hypermobilna...nic mi nepraska.....
danse
07.03.17,12:54
Mne do tridsiatky nic nepraskalo, postupne sa to zhorsuje...
lujza.j
07.03.17,12:56
Mam sviezich 47:D
danse
07.03.17,12:59
Tak to je super :-) Niekto sa ma....Vela dalsich sviezich rokov :-)))