Juraj32
10.01.16,11:34
Dobrý deň,

prosím vás aké sociálne dávky dostávajú romovia?
Čo presne využívajú?
Čo musia splňovať aby dostávali dávky?
A čo všetko je treba na vybavenie dávok?

Cez google som toho našiel dosť no nič konkrétne.

Za odpovede Ďakujem.
Tweety
10.01.16,10:37
Sociálne dávky sú v našom systéme rovnaké pre všetkých, ktorí sú na ne odkázaní.
misoft
10.01.16,10:48
x
alaya1
10.01.16,10:50
nesuhlasim.
misoft
10.01.16,10:51
Veď v poriadku..... ja len to, čo denne vidím popisujem..... učebné pomôcky, autobus, strava.....
expeeert
10.01.16,16:49
Oficiálne, neoficiálne to funguje inak...
buchač
10.01.16,17:08
Aké sociálne dávky ?
Nože trochu pošpecifikuj trošička...
alaya1
10.01.16,17:54
deti vsetkych soc. odkazanych dostavaju tieto kompenzacie. teraz si to zmazal a vyzera to, ze nesuhlasim s Tweety. Tak to suhlasim.
buchač
10.01.16,18:12
alaya1 (Dnes 19:54) deti vsetkych soc. odkazanych dostavaju tieto kompenzacie.
=========================
Hm...

Ale vieš, že ak je na ZŠ viac detí sociálne odkázaných ako 50%, tak sa tieto sociálne dávky týkajú aj tých, na sociálne dávky neodkázaných - ergo pracujúcich rodičov.
kukučka
10.01.16,18:22
V prvom rade žiadosť a splnenie zákonných podmienok. Veľmi čudné otázky, prečo to píšeš na poradu? Ak ťa to zaujíma, choď sa informovať na úrad.
Katy a R
10.01.16,18:48
neviem, ako si hľadal cez gúgeľ .. ale naozaj si myslíš, že rómovia majú nejaké špeci zákony? Dostávajú dávky podľa rovnakých predpisov ako všetci. (to, že ich vedia využiť vo svoj prospech, to už je iná vec;) .

ak myslíš sociálne dávky - tak to sú dávky soc. poistenia - napr nemocenské, v nezamestnanosti, dôchodky ..... vi´d zák o SP http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-socialnom-poisteni.html

ďalej ešte môžu byť Štátne soc dávky, dávky v hmotnej núdzi, pre ťažko zdravotne postihnutých, rodinné dávky, náhradné výživné, dotácie pre deti ... kuk sem - nájdeš tam aj všetky predpisy, podľa ktorých ich občan môže dostať (aj podmienky) http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina.html?page_id=212
misoft
10.01.16,19:06
alaya - nič som nemazal - tiež pozerám na to ako puk, že to tam nie je. Posledných 45 minút som na Porade nebol....
Buď to bol škriatok binárny, alebo iná vyššia moc... ale ja nie - ak raz niečo vycpím a je to tam niekoľko hodín, niekto na mňa reaguje - nebudem predsa mazať, keď si za tým stojím.... teda stál som.
Nepamätám si presne, čo som napísal, ale pokúsim sa to osviežiť vo svojej hlave.
Gádžovia i Romuláni podľa zákona sú si rovní. Avšak - gadžo musí dokladovať, že to potrebuje, Romulán nemusí (pozitívna diskriminácia). Ak majú školopovinné deti - gadžo musí im kúpiť školské potreby, romulán nemusí - dostane ich, ak gadžovské dieťa ide do školskej jedálne - rodič platí, romulán iba 1€ mesačne, ak sa musia doviezť MHD do školy, gadžo musí vybavovať žiacku preukážku, romulán to má grátis - dokonca sú im vyčlenené na to autobusy. Vidím to denné! Pre romulánske deti chodí ráno autobus MHD, aby ich 1,5km odviezol ku škole a poobede od školy. Platia to daňoví poplatníci mesta!

Dúfam, že som to vtedy asi takto napísal... a že to škriatok nevymaže.
Juraj32
10.01.16,19:11
Vďaka.
duves
10.01.16,22:04
neboj, tie sumy su take nízke, že ani jeden mesiac by si to nechcel vyskusať. Tie prisprostene maily, že beru 4 tisicky je hluposť
jslancik
11.01.16,04:14
Ale ved to ti ludia videli "na vlastne oci" :) to musi byt pravda :D
willma
11.01.16,06:12
no ja som na vlastné oči bohužial videla. Na pošte onoho času. Bez 5 dní som mala odpracovaný celý mesiac december - nočné ,24 - prišla som na poštu pre výplatu a predo mnou cigánisko pre podporu skúste si tipnúť, kto odišiel s väčším balíkom peňazí?
jslancik
11.01.16,06:15
Len on bral "vyplatu" za x ludi, ty iba za jedneho.
kukučka
11.01.16,15:17
Mohol by si napísať, načo to potrebuješ?