Marekkkkkk
10.01.16,13:25
Dobrý deň, zarastá mi nech na palci na nohe už asi cca 5 rokov... po 2 rokoch chodenia na chirurgiu sa doktor rozhodol že mi ho polovicu vystrihne. Po veľmi bolestivej injekcii mi ho vystrihol. Všetko bolo OK až pokiaľ mi nenarástol späť a začal znova mi zarastať... Prestal som tam už chodiť keďže mi to nepomohlo a pochybujem že mi znova nestrhne necht ... obuv nosím voľnú, pravidelne si to musím vystrihávať, no teraz sa mi tam niečo spravilo, akokeby divé mäso alebo čo. Bojím sa isť na chirurgiu zase. Vyskúšal som už skoro všetko , mastičky, odťahovanie nechtového valu od nechtu pomocou leukoplastu, akurát nie pedikúrurku, myslím že ona by mi veľmi s tým nepomohla.. Neviem čím to je. Či je to zápal z toho že sa mi veľmi potia nohy. Mal som to dávno aj na druhom palci ale zmyzlo mi to hneď po týždni.... už neviem čo robiť :/
lujza.j
10.01.16,12:50
karakul
10.01.16,12:56
osobná skúsenosť (s oboma palcami):
pedikúra či vystrihánie 1/3 či 1/2 bez výsledku, odstránenie celých nechtov takisto neprinieslo žiadaný výsledok - neskoršie som sa od známeho lekára dozvedel, že mali odstrániť aj nechtové lôžko - samozrejme po takomto zákroku by už nemal rásť nehet; pomohlo iba vytrpieť, pokiaľ nehet neprerazil živé mäso, takže teraz sú ich konce viditeľné - strihám si ich tak, aby neprečnievali, resp. opäť nezarástlo mäso a nezačalo to hnisať - odvtedy ale mám pokoj. Ale pravdou je, že každým odstránením nechta (3x) sa vždy zdvojnásobila jeho hrúbka, takže strihať idú iba kliešťovými nožničkami...
Mária27
10.01.16,13:21
Estetic
18.01.16,07:48
V prvom rade kožné a mykologické vyšetrenie,veľmi často sa jedná o pleseň.Platí aj pre karakula.
tatranka3725
01.02.16,09:35
Po ostrihaní zarastajúcich nechtov je dobré vydezinfikovať nechty liehom ,alebo alpou.
TamŠte
01.02.16,09:53
skus ísť k pedikérke ale zdravotnej.
Anika61
01.02.16,13:48
Akurát som to chcela napísať:-) :-) :-)
trevize
01.02.16,13:57
Pedikura nepomohla...pomohla az plastika lozka