ekopo
10.01.16,13:57
odvody živnostníkov stúpajú ročne, ale základná nezdaniteľná čiastka je tretí rok rovnaká......pritom oproti roku 2013 zaplatí SZČO o cca 200 € ročne viac pri minimálnej platbe.......žiadna odvodová úľava na ZP......
s.r.o. platia povinnú (zaobalene povedané) licenciu aj pri strate........
misomiso
10.01.16,14:08
Dovtedy, pokym bude plebs davat prednost vlakom zadarmo pred fungujucim statom :-), cize naveky. Nauc sa s tym zit, alebo sa odstahuj.
Dáša_
10.01.16,15:29
Už dlhšie nad tým uvažujem, že zvyšovanie minimálnej mzdy vlastne najviac postihuje dôchodcov. lebo je jasné, keď sa niekde zvýši minimálna mzda ä a povedzme si, že je veľa miest, kde minimálna mzda sedí), tak možno nie okamžite, ale v konečnom dôsldku sa zdvihnú ceny všetkého. Akurát dôchodky sa zvýšia oproti minimálnej mzde o zanedbateľnú čiastku. Lenže dôchodca zo svojho dôchodku musí naďalej kupovať to, čo potrebuje. Akurát to bude drahšie....
ekopo
10.01.16,15:38
a čo mladé rodiny s deťmi, žena na materskej, resp. rodičovskej....
tu ide o celý systém, systém prežitia
sú tu pre nás hodené omrvinky....koláč ostane niekde inde
ekopo
10.01.16,15:39
držať hubu a krok?....to tu už bolo
ďakujem, nie
misomiso
10.01.16,16:00
A co teda navrhujes? Vznikla snad opat nejaka nova politicka strana? :-)
ekopo
11.01.16,06:33
prečo hneď politická strana..tých je dosť...
taiko
11.01.16,06:37
duves
11.01.16,07:44
Blbosť, takto to nie je. I ked samotna kupna sila ma vplyv na rast, alebo pokles cien.
duves
11.01.16,07:48
ekopo, nezdanitelna suma sa tyka aj zamestnancov, nie iba živnostníkov. Aj mne se*ie, že to nešlo hore. A ako zamestnanec si nemožem davať do nakladov nič, ani auto, ani kancelarsky papier, ani PC, nič. A dane platia zamestnanci vysoke. Najväčší zdroj príjmov pri daniach z príjmu ma štát na zamestnancoch. Mnohí živnostníci roky neplatili žiadne dane. Dokonca mnohí neplatili žiadne odvody okrem zdravotných. To som zvedavý, ake dochodky im vypočíta SP?
ekopo
11.01.16,11:14
téma zamestnanec vs živnostík je dosť otrepaná. Kancelársky papier si ty ako zamestnanec nemôžeš dať do nákladov - veď ani si ho nekupuješ. Ja ako živnostník si ho dávam do nákladov, samozrejme keď si ho kúpim za zarobené peniaze. Nekúpi mi ho sused.... Ak nemám na auto, nekúpim ho, ak na auto mám, kúpim ho, dávam do nákladov, veď legislatíva mi to umožňuje. keďže auto kúpim, vlastne som dal prácu tím, ktorí ho vyrobili.....
duves
11.01.16,11:38
Ja som myslel, dať do nakladov kancelarsky papier, čo potrebujem na sukromne účely. Aj PC na sukromne účely. Alebo mi povedz, ako sa da zistiť, či živnostník prave teraz používa auto na podnikanie, alebo na súkromné účely?
ekopo
11.01.16,14:15
§ 19 zákona