ballin
10.01.16,16:47
Chcem sa spytat ako je mozne zistit ktory tovar ale druh tovaru zo zahranicia (cina atd) je legalne predavat cez internet a nepozastavia ho na colnici?
Cital som ze napodobeniny roznych druhov znaciek su ilegalne.

Vdaka
avalik
10.01.16,15:50
misomiso
10.01.16,15:59
To si cital spravne. Legalne mozes nakupovat od majitela prislusnej ochrannej znamky bez ohladu na to, kde bol tovar vyrobeny.
ballin
10.01.16,16:24
ako zistim ktory predajca ma ochrannu znamku?
misomiso
10.01.16,20:34
Ziaden. Majitelom ochrannej znamky byva vyrobca. Napriklad ak budes kupovat tenisky Nike od firmy Nike, tak mas zaruku, ze budu prave.

U predajcu nikedy nemas zaruku, hoci riziko mozes znacne znizit tym, ze sa opytas vyrobcu na autorizovaneho preadjcu, teda na toho velkoobchodnika, ktoremu oni dodavaju a ktoremu doveruju.
profesional
12.01.16,12:07
Tých tovarov je veľa. Nejde len o tovary vo vzťahu k ochrane práv duševného vlastníctva. Ide aj o všetky regulované tovary. Napr. Zbrane, strelivo, jadrový materiál, nebezpečné chemikálie, niektoré výbušniny, predmety na ktoré sa vzťahuje medzinárodné embargo, niektoré druhy alkoholu, tabakových výrobkov, prevažná časť bežných potravín z tzv. tretích krajín a mnoho iného. Neexistuje iediná centrálna norma. Je toho veľa, čo je regulované.
ballin
28.01.16,09:24
Vdaka. Ja som chcel vediet ktory tovar colnica nezlikviduje. Kedze kazdy druhy je napodobenina. Zbrane a lieky nemam v zaujme kupovat ale klasicky tovar ba predaj.
profesional
30.01.16,08:58
Zlikviduje každỷ taký, ktorý sa nesmie do EÚ dovážať. Nie každý tovar je napodobenina. Napodobeniny resp. fakes colníci samozrejme do voľného obehu uvoľniť nesmú. Buď sa tovar vráti odosielateľovi na tvoje náklady, alebo ide na zničenie.

Nechoď okolo horúcej kaše a rovno napíš o aký tovar má ísť. Inak ti nebude možné konkrétne poradiť. Zoznam tovarov ktoré ti do EÚ nevpustia centralizovane neexistuje a nikto ti ho vypracúvať nebude. Šlo by o milióny položiek.