VojtoBB
10.01.16,19:29
Vie mi niekto poradiť nejaký domáci alarm, ktorý by bol vhodný pre starších ľudí a ktorý by bol napojený aj na nejakú centrálu, kde by informoval o prípadnom narušení?
Všetko čo som zatiaľ našiel bolo určené skôr pre firmy (čo bolo dosť drahé)
Vie niekto o nejakom ?
buchač
10.01.16,18:40
Parádna reklama, len čo je pravda.

Ty si našiel LEN ten jeden ? Tak to máš trochu zastaralý PC so všetkými HW, SW...ešte aj Google by nad Tebou zaplakal...

Tu ich je teda dosť, to len pre úplnosť.
https://www.google.sk/search?client=opera&q=alarm+do+domacnosti&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl
VojtoBB
10.01.16,18:46
Hľadám taký, čo má napojenie aj na nejakú centrálu a kde v prípade problémov vedia niekoho poslať. Štandardný alarm mi je na nič. Nejde mi len o kúpu a namontovanie, ale aj o službu. Google mi v tomto moc nepomôže a preto píšem sem, či niekto nemá s niečím podobným skúsenosť.
veronikasad
10.01.16,18:49
Zdravotny alarm alebo ochrana majetku?
lujza.j
10.01.16,19:09
buchač
10.01.16,19:15
Máš jedno, o aký alarm sa jedná.
Ak sa jedná o bezpečnosť, tak či firma alebo súkromná osoba sa môže napojiť na nejaký centrálny pult.
Ale za takéto služby sa proste platí...!!!

Dokonca sa platí v poniektorých prípadoch ochrany zdravia...záleží od lokality.
misoft
10.01.16,19:17
Pult centralizovanej ochrany.... síce sa za to platí, ale po inštalovaní senzorov a zariadenia na (i obojstrannú komunikáciu) stačí, aby oni telefonicky, tlačidlom na zariadení aktivovali systém (a ten nemusí chrániť len vnútrajšok, ale aj vonkajšok pozemku) a v prípade narušenia ochranka je tam cobydub....
misoft
10.01.16,19:18
Si ma predbehol... ale mysleli sme na to isté riešenie...