jarsza
11.01.16,08:19
Dobrý deň, chcem sa opýtať je zamestnanec povinný poskytnúť zamestnávateľovi meno a tel. kontakt na svojho ošetrujúceho lekára?
Zamestnanec bol u zubára na ošetrení doniesol potvrdenú priepustku a môj zamestnávateľ chce aby som od neho pýtala meno a telefon na zubára a zavolala mu či tam bol? Má na to nárok?

ďakujem
ivka70
11.01.16,08:46
Meno lekara mas na priepustke.
Telefon si snad zistit vies, lekari nemaju utajene cisla. Od zamestnanca nepotrebujes zistovat nic. Telefon na lekara ani nemusi vediet.
Ci ti lekar na telefonicky dotaz odpovie, to uz neviem.
Zamestnavatel ma pravo preverit, ci zamestnanec nepodvadza a nepriniesol falsovanu priepustku, islo by totiz o zavazne porusenie pracovnej discipliny.
kn-alka
11.01.16,08:50
to je teda aká potvrdená priepustka, keď na nej nie je pečiatka lekára? podľa mena lekára už na nete telefonny kontakt nájdete.
jarsza
11.01.16,09:28
ďakujem za odpoveď. On tam má pečiatku od zubára, ale meno je
rozmazané aj ta pečiatka je taká rozmazaná, takže sa nedá prečítať riadne. Preto chce od neho to meno a kontakt.
Je mi to zamestanec povinný dať?
ivka70
11.01.16,09:32
Ano, alebo si musi ist vyvytat novu priepustku. Takuto mu zamestnavatel nemusi uznat.
Minimalne podla cisla na peciatke sa da lekar tiez identifikovat.
veronikasad
11.01.16,09:44
Ma na priepustke uvedeny cas odchodu od zubara?
jarsza
11.01.16,10:17
Ano má odchod aj príchod. Podla mna aj u neho bol ,to je zodpovedný zamestnanec nie ulievač, no šefka ma na neho spadnuté neviem prečo
ivka70
11.01.16,10:30
Tak nech tam skoci a poprosi sestricku o nove potvrdenie priepustky, kvoli necitatelnosti peciatky.