kome9
11.01.16,17:15
Dobry den. Danovy nerezident SR mal prijmy zo zavislej cinnosti za rok 2015. Ma narok na nezd.cast zakladu dane?Moze mat nerezident preplatok alebo nedoplatok dane? Ake bude vysporiadanie prijmov nerezidenta SR plynucich zo zdrojov na územi SR?Dakujem.
avalik
11.01.16,17:24
§ 11

(7) Základ dane sa znižuje o nezdaniteľnú časť základu dane podľa odsekov 3 a 10 aj u daňovníka s obmedzenou daňovou povinnosťou, ak úhrn jeho zdaniteľných príjmov zo zdrojov na území Slovenskej republiky (§ 16) v príslušnom zdaňovacom období tvorí najmenej 90 % zo všetkých príjmov tohto daňovníka, ktoré mu plynú zo zdrojov na území Slovenskej republiky a zo zdrojov v zahraničí.
kome9
11.01.16,18:00
Dakujem,