Laurinkai
11.01.16,19:24
Ahoj poradaci. Toto je nekonecny pribeh. Moja otazka. Je marenim vykonu rozhodnutia aj to, ak odporca neprijima peniaze, vyplatok jeho dedicskeho podielu,ktory sme povinni mu vyplatit na zaklade uz pravoplatneho rozsudku sudu? Odporca peniaze neprijima, vracaju sa nam spat. Neviem, kde to mam hladat. Ci sa na to vykaslat a je to jeho problem? Dakujem za radu.
ivka70
11.01.16,18:38
Ja by som ich dala do notarskej uschovy s urcenim prijemcu a prijemcovi oznamit, kde ma peniaze uschovane a kde si ich moze vyzdvihnut.
misoft
11.01.16,19:00
...a litera zákona bude naplnená.....:D
Laurinkai
12.01.16,10:59
Ano, uz sme pred casom oslovili aj notara, ale odporucil sudnu uschovu. No a ked som citala o sudnej uschove v zakone, tak my mozeme nakoniec o tie peniaze prist. Ak totiz si ani tak peniaze neprevezme, budu tam tusim 3 roky a po tejto dobe, ak by sme ich chceli spat, musi prijemca dat suhlas na vydanie tomu, kto ich uschoval. Tak som to aspon pochopila. No a kedze nici nas majetok, toto isto neurobi. Teda neda suhlas na vratenie penazi odosielatelovi.
profesional
12.01.16,12:27
Jednoznačne to musí ísť o súdnej úschovy. Dňom kedy súd prijme peniaze do súdnej úschovy, bude sa považovať Vaša povinnosť vyplatiť finančné prostriedky za splnenú. To, či sa k týmto peniazom prijímateľ následne dostane, alebo či po čase prepadnú štátu, ťa už trápiť nemusí. Pre teba je podstatné, že to tvoja povinnosť bude splnená okamihom, kedy súd príjme prostriedky do súdnej úschovy. Notárska úschova neprichádza do úvahy. Lebo na jej realizáciu by bol potrebný aj súhlas prijímateľa.
Laurinkai
12.01.16,17:42
Dakujem za radu. Musime to jednoznacne tak urobit. S tym su vsak spojene aj sudne trovy za uschovu. Bez zaplatenia sud nebude konat. V navrhu na sudnu uschovu penazi mam pozadovat, aby mi ich sud priznal a zaviazal prijimatela zaplatit mi ich?
profesional
12.01.16,20:34
Nie, nemôžeš. Až keď ich vynaložíš, môžeš si ich uplatniť voči druhej strane a ak ich nezaplatí, tak o ne budeš musieť druhú stranu zažalovať.
Laurinkai
13.01.16,14:02
Cize ho potom vyzvat a ked nezaplati, Dalsia zaloba, Boze, ved je to chore.
profesional
15.01.16,10:04
Nebude
Laurinkai
16.01.16,19:48
Nerozumiem tomu, ked sme podavali navrh na vyporiadanie spolocneho vlastnictva, do zaloby sme napisali, ze ziadame sudne trovy zaplatit do troch dni od nadobudnutia pravoplatnosti rozsudku. Sudne trovy sme platili az po podani navrhu, lebo sme nevedeli,kolko mame zaplatit. Njprv sme podali navrh na sude a po jeho podani nas sud vyzval na ich zaplatenie a my sme zaplatili. Tak asi aj v tomto pripade, by to tak malo byt. Ci sa mylim? Naozaj to nemam dat do toho navrhu na sudnu uschovu? No som z toho jelen.
Laurinkai
16.01.16,19:56
x