wegamizi
12.01.16,08:56
Dobry den. Je povinnostou mesta(obce) riesit nejakym nariadenim, kolko % z daneho pozemku mozno zastavat? Mne na tuto otazku u nas na SU povedali, ze mesto moze, ale nemusi regulovat zastavanost. Napr. na nasej ulici je 13 arovy pozemok a postavilo na nom budovu o rozlohe 13 arov. Je to v poriadku?
Ondrej Kozlovsky
18.01.16,11:10
Dobry den,

uzemny plan v castiach, ktore len budu zastavane (rozvojove), hovori o týchto koeficientoch.

Pokial sa jedna o uz existujuce zastavane casti tu sa postupuje zvycajne tak, ze zastavanost by nemala prekrocit 10%, ale to je len priblizny udaj, ktory sa pouziva.

Takze odpoved na Vasu otazku, ano je to mozne, ci to je v poriadku to neviem, ale zavisi to od konkrétneho uzemného plánu mesta a pozemku.

Ak mate pochybnosti vyziadajte si uzemno planovaciu informaciu k tej nie je potrebne mat vlastnictvo.
wegamizi
19.01.16,08:30
Dobry den. Dakujem vam. Informaciu sme dostali, ze ked to uzemny plan mesta neriesi, tak sa moze v danej lokalite 100% zastavat. To znamena na 400m2 dom o rozlohe 400m2. Preto som sa pytala, ze ci je to normalne a zakonne. Nasemu mestu moc nedoverujem, robia sa tu podvody, ktore nemaju nic spolocne so slusnostou. Stat ako pravny subjekt neriesi prava obcanov v oblasti zachovania sukromia, pravo na dostatok zelene? To by ma zaujimalo. Ci sa v nasom state, ked to uzemny plan neriesi, stavia harom-farom?
Ondrej Kozlovsky
19.01.16,19:28
Nie je mozne, uzemny plan riesi vsetky casti, len niektore casti su blizsie popisane len v textovej casti a niekedy su dost nejednoznacne, teda niekto tuto nejednoznacnost nazyva, ze to uzemny plan neriesi
wegamizi
19.01.16,20:20
Takze z tejto nejednoznacnosti sa da vyjst, ze sa moze zastavat na 100% pozemok? Dobre rozumiem?
maros111
26.07.16,08:27
dobry den, ak to uzemny plan riesi kodom B 102 a ja mam v tej oblasti pozemok velky 961 m2 ako mozem max tento pozemok zastavat? dakujem velmi pekne za odpoved