rybharana
12.01.16,08:43
Vyse 4 rokov pracujem v istom zamestnani a nikdy za celu dobu sme nedostali nic zo socialneho fondu, do ktoreho zamestnavatel prispieva urcitym percentom. Neskor zamestnavatel spravil to ze z tych penazi kupil stravne listky,ktore nam planival rozdat. Ja som vsak odisla na matersku a tak som nic nedostala. Je povinnostou zamestnavatela dat stravne listky aj mne, ked tam boli aj peniaze z mojich styroch odpracovanych rokov? Dakujem
ivka70
12.01.16,07:56
Treba si pozriet internu smernicu k cerpanie SF.
Predpokladam, ze zamestnavatel minimalne prispieval na stravovanie zamestnancov.
Neda sa jednoznacne povedat: "ja som prispievala, ja musim cerpat".
Chobot
12.01.16,08:22
Keďže si na materskej dovolenke, nie je povinnosťou zamestnávateľa dať ti stravné listky. Stravné musí zamestnávateľ zabezpečiť iba zamestnancovi, ktorý v daný deň odpracoval viac ako 4 hodiny.

Ak by sa zamestnávateľ rozhodol dať stravné lístky aj zamestnancom na MD, RD prípadne na dovolenke, tak to už je nad rámec a len na rozhodnutí zamestnávateľa.

SF sa tvorí z príspevokov zamestnávateľa a patrí zamestnávateľovi. To, že SF tvoril z objemu miezd, vrátane tvojej, ešte neznamená, že aj musíš čerpať nejaké príspevky zo SF.
profesional
12.01.16,12:23
Vo všeobecnosti je na rozhodnutí zamestnávateľa ako naloží so sociálnym fondom. Nakoľko tento nie je tvorený z peňazí zamestnancov, ale zo zdanených peňazí zamestnávateľa. Hodnota ktorú dáva zamestnávateľ do Sociálneho fondu sa z výšky miezd iba počíta, ale samotní zamestnanci do neho neprispievajú, takže im žiadne priame nároky nevznikajú. Ak sa zamestnávateľ rozhodne, že za všetky peniaze v sociálnom fonde urobí žúr na ktorom ty kvôli materskej nebudeš, tak máš proste smolu. Žiadne nároky ti v tejto situácii neplynú.
rybharana
15.01.16,06:21
Dakujem za odpoved. Je to trochu nefer,ak som ja nedostala a niekto,kto je tam zamestnany rok ci pol roka dostane vyhody zo socialneho fondu.
rybharana
15.01.16,06:21
Dakujem za odpoved.
rybharana
15.01.16,06:23
Dakujem za odpoved
ivka70
15.01.16,09:04
Socialny fond sa neposudzuje podla dlzky trvania PP. A z druhej strany, na MD ziadny SF nevytvaras, ked uz to posudzujes.