katka2006
02.06.06,19:42
Dobrý deň. Chcem poprosiť o radu tých,ktorí sa v tom pohybujú dlhšie ako ja a majú s tým skúsenosti.
Kúpili sme materiál v jednej firme, vystavili nam fakturu (odberatel - bez zmluvny - bez nasich udajov) a hneď sme ju aj uhradili, pričom nám ako doklad dali lístok z registračnej pokladnice, na ktorom je napísané, že ide o úhradu faktúry,je tam odvolavka na tu fakturu, pričom je uvedené, nákup materiálu a celková suma.
Nie je mi jasné, čo urobiť s tou faktúrou:
1. - zaúčtovať ju aj ked tam nie su naše udaje? Alebo tam hodiť razítko s nasimi údajmi?
2. - alebo si faktúru nevšímať a zaúčtovať len bločik z reg.pokladnice, pričom je na nom uvedené že má väzbu na faktúru....
Neviem ako to mám urobit. prosím vás poradte mi.

Možu oni vystaviť faktúru len tak, bez udajov odberateľa? Dakujem moc
KEJKA
02.06.06,17:54
ak je to nákup do 50000 Sk, tak blok z ERP je faktúra, tú druhu bez údajov si len prilož k pokl. dokladu, nie je to faktúra.
Tweety
02.06.06,17:55
Dobrý deň. Chcem poprosiť o radu tých,ktorí sa v tom pohybujú dlhšie ako ja a majú s tým skúsenosti.
Kúpili sme materiál v jednej firme, vystavili nam fakturu (odberatel - bez zmluvny - bez nasich udajov) a hneď sme ju aj uhradili, pričom nám ako doklad dali lístok z registračnej pokladnice, na ktorom je napísané, že ide o úhradu faktúry,je tam odvolavka na tu fakturu, pričom je uvedené, nákup materiálu a celková suma.
Nie je mi jasné, čo urobiť s tou faktúrou:
1. - zaúčtovať ju aj ked tam nie su naše udaje? Alebo tam hodiť razítko s nasimi údajmi?
2. - alebo si faktúru nevšímať a zaúčtovať len bločik z reg.pokladnice, pričom je na nom uvedené že má väzbu na faktúru....
Neviem ako to mám urobit. prosím vás poradte mi.

Možu oni vystaviť faktúru len tak, bez udajov odberateľa? Dakujem moc
Žiadala by som od dodávateľa doplnenie základných údajov Vašej spoločnosti na faktúre..
AltaKE
03.06.06,15:31
Jedná sa zrejme o "hotovostnú faktúru", ak nespĺňa náležitosti, ktoré má mať faktúra, ale existuje k tomu blok z ERP, tak by som to účtovala len cez pokladňu a faktúru pripojila k bločku.


Žiadala by som od dodávateľa doplnenie základných údajov Vašej spoločnosti na faktúre..

Myslím, že nebude potrebné žiadať doplnenie údajov na faktúre. To by som robila len v prípade, keby neexistoval blok z ERP, ale iba príjmový pokladničný doklad od dodávateľskej firmy.
V niektorých prípadoch je technicky nemožné mať každého odberateľa uvedeného v databáze. :)