bv_alexandra
02.06.06,19:07
Mili poraďaci, chcem sa Vás opýtať ako by ste riešili situaciu.
Máme uzatvorenú zmluvu na dodávku betonových zmesí s jednou nemenovanou firmou. Jedná sa o to, že v zmluve je uvedene v platobných podmienkach fakturácia 1 krát mesačne splatnosť 45 dní. Dana firma nám ale v priebehu mesiaca zaslala 3 faktúry. Jedná sa mi o to ako mi "jemne " naznačiť že majú fakturovať raz mesačne. Nechcem aby si mysleli že im to nechceme uhradiť, to v žiadnom prípade sme od nich závislý, ked nebude beton , nebude pokračovať práca na stavbe, ale my s našim odberateľom máme tiež fakturáciu len raz mesačne a splatnosť 45 dní a od toho sme odvíjali aj vyššie spomínanú zmluvu. Poradte ako to riešiť čo najprijateľnejším spôsobom pre obe strany. Ďakujem. Máme to reklamovať, alebo?.........................
bv_alexandra
03.06.06,06:43
Mili poraďaci, chcem sa Vás opýtať ako by ste riešili situaciu.
Máme uzatvorenú zmluvu na dodávku betonových zmesí s jednou nemenovanou firmou. Jedná sa o to, že v zmluve je uvedene v platobných podmienkach fakturácia 1 krát mesačne splatnosť 45 dní. Dana firma nám ale v priebehu mesiaca zaslala 3 faktúry. Jedná sa mi o to ako mi "jemne " naznačiť že majú fakturovať raz mesačne. Nechcem aby si mysleli že im to nechceme uhradiť, to v žiadnom prípade sme od nich závislý, ked nebude beton , nebude pokračovať práca na stavbe, ale my s našim odberateľom máme tiež fakturáciu len raz mesačne a splatnosť 45 dní a od toho sme odvíjali aj vyššie spomínanú zmluvu. Poradte ako to riešiť čo najprijateľnejším spôsobom pre obe strany. Ďakujem. Máme to reklamovať, alebo?.........................
To mi nikto neporadí??
Zita5
03.06.06,06:52
Určite by bolo vhodné vzájomnou dohodu , pretože porušujú zmluvnú dohodu .Boli by oprávnení fakturovať jedine v tom prípade , ak by bol vypracovaný dodatok k pôvodnej zmluve a súhlas oboch zmluvných strán .
Bolo by potrebné ich písomne upovedomiť o tom , že nepostupujú podľa ustanovení predmetnej uzatvorenej zmluvy a žiadať od nich vyjadrenie na základe čoho konajú tak, ako konajú.
Ja by som im vrátila späť faktúru s listom , v ktorom by som citovala článok z uzatvorenej zmluvy ...že na základe tohto článku im vraciam faktúru späť , nakoľko je v zmluve dohodnuté inak .
RenataK
03.06.06,10:34
Možno máte v zmluve ešte neaký zádrhel ako napr. hodnotu fakt. bet. zmesi, ktorú keď prekročíte tak fakturujú ihneď. Vieš mám na mysli napr. 1x mes. ak hodnota materiálu neprekročí určitú hranicu napr. 500 tis. Inak podľa potreby. My sme to mali tiež tak zmluvne ošetrené, keď sme nakupovali betón.
bv_alexandra
03.06.06,10:38
Možno máte v zmluve ešte neaký zádrhel ako napr. hodnotu fakt. bet. zmesi, ktorú keď prekročíte tak fakturujú ihneď. Vieš mám na mysli napr. 1x mes. ak hodnota materiálu neprekročí určitú hranicu napr. 500 tis. Inak podľa potreby. My sme to mali tiež tak zmluvne ošetrené, keď sme nakupovali betón.Máme limit 1,5mil Sk a ten sme ešte nepresiahli, už sme to telefonicky konzultovali s obch. zastupc. no náprava nenastala, tak asi jediná schodná cesta bude reklamácia.
Paradoxom je že nám iné faktúry reklamuju pomaly aj za to že na konci vety chýba bodka a ja sa tu trápim ako im to jemne napísať.
RenataK
03.06.06,11:29
A máte všetky predchádzajúce fa zaplatené? I to môže byť jeden z dôvodov prečo to fakturujú viac krát do mesiaca. Ale ak áno tak už potom iba reklamácia.
bv_alexandra
03.06.06,12:08
A máte všetky predchádzajúce fa zaplatené? I to môže byť jeden z dôvodov prečo to fakturujú viac krát do mesiaca. Ale ak áno tak už potom iba reklamácia.Nemáme žiadne podlžnosti voči nim. Tak to teda skúsim reklamovať.